בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגוני זכויות אדם טוענים לאי סדרים בבחירות בצ'צ'ניה 
 
 אחמד קרידוב מצביע לעצמו, אתמול בצ`צ`ניה   
 
חדשות נענע

נציג הקרמלין זכה ברוב סוחף בבחירות לנשיאות המחוז, שנלחם על עצמאותו מרוסיה; רוסיה הבטיחה להגדיל את האוטונומיה של צ'צ'ניה אחרי הבחירות; הנשיא הנבחר: אבקש חנינה למורדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחמד קדירוב, מושל צ'צ'ניה שמונה בידי ממשלת רוסיה, ניצח היום (שני) בבחירות לנשיאות המחוז. זאת לאחר שמתחריו העיקריים פרשו או הודחו מהמרוץ, בעידוד השלטון הרוסי. גורמים רשמיים בממשל הרוסי אמרו לסוכנויות הידיעות כי קדירוב זכה בלמעלה מ-81 אחוזים מהקולות. שיעור ההצבעה בבחירות עמד על למעלה מ-86 אחוזים מ-561 אלף בעלי זכות הבחירה בצ'צ'ניה.

ארגוני זכויות אדם מתחו ביקורת על הבחירות בצ'צ'ניה, שהתקיימו בזמן מלחמה ותוך התערבות של הקרמלין, שהעדיף את קדירוב. ואולם, הממשל האמריקני וממשלות נוספות נמנעו מלבקר את אופן ניהול הבחירות, והביעו תקווה שהן יביאו לפתרון הסכסוך באזור.

הממשל הרוסי הבטיח כי לאחר הבחירות תקבל צ'צ'ניה אוטונומיה רחבה יותר. סטאניסלב איליסוב, השר הרוסי לענייני צ'צ'ניה, אמר היום כי בחודשים הקרובים יחתמו רוסיה וצ'צ'ניה על ברית שתקבע את חלוקת השליטה בחבל הארץ, שמאז התמוטטות ברית המועצות ב-1991 נלחם לעצמאות מרוסיה.

קדירוב, שבחירתו נתנה תוקף רשמי למעמדו כמושל צ'צ'ניה, אמר שיבקש מהפרלמנט הרוסי לחדש את החנינה שהוצעה למורדים במהלך הקיץ ופגה בחודש שעבר. לדבריו, 171 מורדים צ'צ'נים נכנעו במסגרת היוזמה, ורבים מהם משרתים עתה בכוחות הביטחון שלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by