בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: נפתחו הקלפיות בקליפורניה; שוורצנגר מאבד תמיכה 
 
 מפסיק להגיב. שוורצנגר בסוף השבוע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לשוורצנגר רוב דחוק מול המושל דייויס, שדרדר את קליפורניה לגירעון עצום; אולם טענות ההטרדה המינית נגדו מפחיתות את סיכוייו לנצח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נפתחו אחר הצהריים (שלישי) הקלפיות במערכת הבחירות למושל קליפורניה בארה"ב. המצביעים יכריעו אם להשאיר את המושל המכהן גריי דייויס בתפקידו, או להחליפו במועמד אחר. אחד המועמדים הבולטים ביותר לתפקיד הוא שחקן הקולנוע ארנולד שוורצנגר.

סקר שפורסם בסוף השבוע מראה על ירידה במספר המצביעים שיצביעו להדחת דייויס. כרגע עדיין מדובר ברוב של 54 אחוזים, אולם מספר זה נמוך בכשלושה אחוזים מהסקרים הקודמים.

המועמד המוביל לזכות בבחירות, ארנולד שוורצנגר, נמצא בימים האחרונים במגמת ירידה, לאחר שבסוף השבוע הוא נאלץ להתמודד עם שורה של האשמות פומביות על הטרדה מינית ורמיזות על הערצתו להיטלר.

עם זאת שוורצנגר עדיין מוביל בין 135 המועמדים להחלפת דייויס, והוא צפוי לקבל כ-36 אחוזי תמיכה בקרב המצביעים. מתחרהו העיקרי הוא שותפו למפלגה הדמוקרטית, קרוז בוסטמאנטה, שצפוי לקבל 29 אחוזי תמיכה.

הבחירות המיוחדות בקליפורניה נערכות פחות משנה לאחר שנכנס גריי דייויס לתפקידו. טופס ההצבעה בהן כולל שני סעיפים. הראשון הוא הצבעת אמון או אי אמון במושל הנוכחי, והשני הוא הצבעה למושל חדש, במידה והרוב יצביעו להדחת המושל המהכן.

פרשנים מתחו ביקורת על עריכת הבחירות המיוחדות, שעלותן - כ-66 מיליון דולרים - רק מחריפה את הגירעון התקציבי של מדינת קליפורניה, שבסוף השנה צפוי לעמוד על למעלה מ-60 מליארד דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by