בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה: דברי שגריר ספרד - דעתו הפרטית בלבד 
 
 מתייצב לימינו של שרון. הנשיא בוש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

השגריר: אם יימשכו המתקפות תגיב ארצי בכוח צבאי; ישראל: לא סוריה ולא אנחנו מעוניינים במלחמה; ארה"ב צפויה לאשר הטלת סנקציות כלכליות ופוליטיות חמורות על סוריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורם סורי בכיר מבהיר הערב (רביעי) כי דברי שגריר סוריה בספרד לפיהם ארצו תגיב באופן צבאי במקרה של תקיפה ישראלית נוספת, היתה פרשנותו האישית בלבד. לדברי הבכיר, עמדת דמשק הופיעה במכתב שהעביר שר החוץ, פארוק א-שארע, למועצת הביטחון של האו"ם בו דרש את גינויה של ישראל.

קודם לכן אמר השגריר בספרד, מוחסיין בילאל, כי ``אם ישראל תתקוף את סוריה, פעם פעמיים או שלוש פעמים נוספות, ודאי שנגיב כדי להגן על עצמנו``. לדבריו ארצו תשתמש בכל האמצעים על מנת להגיב ``למרות שאנו לוחמים למען השלום ורוצים לחדש את ההסכמות שהושגו בשיחות מדריד, בשנת 1991``.

גורמי ביטחון בישראל מגיבים לאיומים ואומרים כי הם נועדו ``להרשים את העולם הערבי``, וכי לא ישראל ולא סוריה מעוניינות לפתוח במלחמה.
 
 
הנשיא האמריקני, ג'ורג' בוש, נמנע מלהתקיף את ישראל בגין ההפצצה בשטח סוריה ביום ראשון. אמש אמר בוש כי התקיפה היתה חלק ממאמץ הגנתי "חיוני", והקביל בין מדיניות ארצות הברית נגד הטרור לבין הפעולות בהן נוקט שרון. "ההחלטות שהוא מקבל להגנת עמו הן החלטות תקפות. אנו היינו עושים אותו דבר", אמר בוש.

בוש סייג את תמיכתו במדיניות שרון, באומרו כי ימשיך ללחוץ על ראש ממשלת ישראל ליצור תנאים החיוניים להפחתת האלימות. גם ביום שני נמנע בוש מלמתוח ביקורת על מדיניות ישראל, ואמר כי לישראל יש זכות להגן על עצמה והיא אינה צריכה להרגיש מוגבלת בפעולותיה, שנועדו - כך הדגיש הנשיא - להגנה עצמית. עם זאת חזר בוש וביקש, בשיחת טלפון שקיים עם שרון, כי פעולות ישראל לא יביאו להסלמה ולעליית המתיחות באזור.

דובר הבית הלבן, סקוט מק'ללן, הכחיש השבוע הדיווחים שארצות הברית ידעה מראש על ההתקפה הישראלית בסוריה. מק'ללן סירב לענות לשאלה האם וושינגטון נתנה לישראל אור ירוק לתקוף ואמר: "אנו לא רמזור".
 

אסד: ממשלת ישראל חייבת מלחמה שתצדיק את קיומה

בתגובה ראשונה, למתקפה הישראלית בשטח ארצו, אמר אתמול נשיא סוריה, בשאר אסד, כי ישראל מנסה לגרור את סוריה ואת שאר מדינות המזרח התיכון לסכסוך רחב.

"ההתקפה היא ניסיון של ממשלת ישראל להיחלץ מהמשבר הגדול שבו היא נתונה", אמר אסד בראיון לעיתון אל-חיאת. "בהתקפת הטרור על סוריה היא מנסה לגרור את כל האזור למלחמות נוספות, משום שממשלה זו יודעת שהמלחמה היא ההצדקה היחידה לקיומה".

בתוך כך, התפזרה שלשום מועצת הביטחון של האו"ם מבלי לקבל החלטה על גינוי ישראל, בעקבות התקיפה בסוריה. בדיון חירום מיוחד שכינסה המוצעה, מנע הנציג האמריקני הצבעה על הצעת ההחלטה הסורית, בטענה שבדברים שייכתבו בהחלטה יש להזכיר את פיגוע הטרור בחיפה.

הנשיא התורן של מועצת הביטחון, שגריר ארצת הברית באו"ם ג'ון נגרופונטה, הדגיש שוב את עמדת הממשל, לפיה "סוריה נמצאת בצד הלא-נכון של המלחמה בטרור". השגריר שב וקרא לממשלת סוריה להפסיק את תמיכתה בארגוני טרור.

שגריר סוריה באו"ם, פייסל מקדאד, אמר לפני הדיון כי פנה למועצה בבקשה להורות לישראל להפסיק את התקיפות: "ביקשנו מהמועצה לנקוט באמצעים לגינוי התקיפה הישראלית, אשר מהווה הפרה חמורה של אמנת האו"ם והחוקים הבינלאומיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by