בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר הסרבנים יפתח ספקטור הודח מביה"ס לטיס 
 
 יש לנהל ויכוח אזרחי אמיתי. האלוף חלוץ (לעמ)   
 
חדשות נענע

במהלך דיון בסרבנות באוני' ת"א אמר דן חלוץ: מאז חיסול שחאדה הפכו טייסי החיל לשק חבטות; דבריו הופרעו ע"י פעילי "אומץ לסרב"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד חיל האוויר, האלוף דן חלוץ, טוען כי מאז חיסול סאלח שחאדה "הפכו טייסי חיל האוויר שק חבטות בידי הציבור, במקום לנהל ויכוח אזרחי אמיתי בשאלות השנויות במחלוקת". האלוף חלוץ אמר את הדברים במהלך דיון שנערך אתמול (רביעי) באוניברסיטת תל אביב, ועסק בתופעת הסרבנות.

בכיר החותמים על מכתב הטייסים הסרבנים, תא"ל במיל' יפתח ספקטור, אמר בדיון כי חיל האויר "היה מיטיב לעשות אילו במקום 'לירות בשליח' היה בודק מדוע נזעקו לוחמים מעולים דווקא עכשיו". ספקטור הודח אתמול מתפקידו כמדריך בבית הספר לטיס.

מחוץ לשערי האוניברסיטה הפגינו בעת הדיון עשרות מחברי תנועת "אומץ לסרב", אשר בהמשך נכנסו לאולם וקטעו את דברי האלוף חלוץ, בקריאות ביניים.
 

שני טייסי מסוקים שחתמו על המכתב הודחו מהחיל

 
האלוף חלוץ הדיח מהחיל ביום ראשון שניים מהטייסים הפעילים, שחתמו על מכתב הסרבנות.

שני טייסי המסוקים, סרן אלון וסרן יונתן, נפגשו ביום שישי שעבר לשיחה בת שעה עם חלוץ, במהלכה סירבו לחזור בהם מחתימתם.

עם סיום הפגישה, הודיע להם חלוץ, כי מכיוון שלא חזרו בהם מעמדותיהם, לא יוכלו לטוס יותר במדי צה"ל. לאחר הדחתו אמר סרן יונתן לכתבים: "אוי לה למדינה שמדיחה משירות טייסים שמרימים תמרור אזהרה מוסרי, ומנסים להיאבק על דמותה. אנו מצידנו נשקול את צעדינו בהמשך".

חלוץ צפוי להודיע לטייסים נוספים בשירות מילואים, שחתמו על המכתב, כי אם לא יחזרו בהם מעמדותיהם, יודחו גם הם. בפגישה שקיים עם הסרבנים ערב יום כיפור, חזר האלוף חלוץ והדגיש, כי התקיפות של חיל האוויר בשטחים הן מוסריות גם במקרים בהם נהרגים חפים מפשע, כמו ההתנקשות בסלאח שחאדה.

על מכתב הטייסים המקורי חתמו 27 אנשי מילואים, ומאז חזרו בהם חלקם מן החתימה, ומנגד הצטרפו חותמים חדשים. הטייסים מתכוונים להמשיך את פעילותם הציבורית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by