בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נתניהו ופרץ סיכמו: מו"מ לפתרון המשבר ברשות הנמלים 
 
 יתגברו על הפיגור בתוך 4-5 ימים (אילוסטרציה-לעמ)   
 
חדשות נענע

האוצר יקפיא הליך החקיקה בנושא; למו"מ מוקדים 100 ימים;
עובדי הנמלים שבו לעבוד, ויעבדו בשבת במאמץ להתגבר על הפיגור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר האוצר, בנימין נתניהו, ויו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, סיכמו בצהריים (שישי) לחדש את המו"מ בנוגע להחלטת הממשלה הלפריט את רשות הנמלים לשלוש חברות שיתחרוזו בזו. על פי הסיכום, המשא ומתן יימשך מאה ימים, במהלכם לא יהיו שביתות בנמלים. נתניהו הורה להקפיא את החקיקה בנושא במהלך תקופת זמן זו.

הצדדים שבו לשולחן המשא ומתן בתיווכו של חבר הכנסת שמעון פרס, ובפגישה השתתף גם שר התחבורה, אביגדור ליברמן. כמו כן הוחלט כי המשא ומתן יעסוק בהשלכות פירוק הרשות על העובדים וזכויותיהם. ראש הממשלה, אריאל שרון, הציע לצדדים להגיע ללשכתו כדי לחתום על ההסכם שהושג.

עובדי נמלי הים שבו הבוקר לעבודתם והעמיסו ופרקו עשרות אוניות בנמלי חיפה ואשדוד. זאת, לאחר שבית הדין הארצי לעבודה הורה להם לשוב כבר הבוקר לעבודה סדירה. עוד הורה בית הדין להסתדרות ולאוצר, לנהל משא ומתן בארבעת השבועות הקרובים ובסיומם לדווח לו על תוצאות המגעים. בית הדין הורה גם לאוצר להקפיא לאותה תקופה את הליך החקיקה להפרטת הנמלים.

על החלטת בית הדין לעבודה אמר היום פרץ: "לאחר שלצערי הרב הכנסת נבהלה משר האוצר ולא הצליחה לבלום אותו, החזירו בתי הדין לעבודה את התקווה למדינת ישראל". דברים אלו מתייחסים לאישור הכנסת את הצעת הממשלה להפריט את רשות הנמלים.

הכנסת הצביעה אתמול בקריאה ראשונה בעד הצעת ההפרטה וההצעה לפצל את רשות הנמלים לשלוש חברת מתחרות. 49 חברי כנסת תמכו בהצעה, 36 התנגדו. חברי הכנסת של המפד``ל נעדרו מהמליאה עקב המשבר הקואליציוני בנושא פירוק משרד הדתות.
 

פרץ: ההסלמה בעיצומים תהיה קשה מתמיד

 
קודם לפגישתו עם שר האוצר, הזהיר אתמול פרץ מפני החרפת העיצומים במידה ולא יימצא פתרון מיידי לסכסוכי העבודה במשק.

"זה עומד להיות מאבק קשה. ההסלמה תהיה כפי שלא נראתה בארץ מעולם", אמר פרץ והוסיף כי להסתדרות אין כל כוונה להשלים עם ביטול הסכמים חתומים.

לדבריו, השביתה תסתיים רק אם הממשלה תודיע שהיא מוכנה לשאת ולתת, על בסיס הסכמות שכבר הושגו עם העובדים, לפני כשנתיים. לדברי יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, שלמה שני, בשבוע הבא צפויים להצטרף לשביתה מגזרים נוספים, ביניהם העובדים בנתב"ג שישהו את הטיסות - במהלך חג הסוכות, ועובדי המינהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים.

ראש הממשלה, אריאל שרון, טען השבוע כי השביתות במשק מונעות ממניעים פוליטיים. שרון ציין כי "לעובדים יש זכות לשבות, אולם צריך לדעת מתי".
 

עובדי הרשות הפגינו בכניסות לנמלים

מאות עובדי הנמלים הפגינו אתמול בכניסות לנמלי חיפה ואשדוד תוך הבערת צמיגים.

בכניסה לנמל חיפה התקיימה גם הפגנת נגד של נציגי איחוד התעשיינים, בהשתתפות כאלפיים עובדי מפעלים באזור. התעשיינים מוחים על הפגיעה הנגרמת להכנסותיהם כתוצאה מן השביתה המתמשכת.

לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים החליטה לפנות לבג"צ נגד הממשלה, כדי למצות את ההליכים להפסקת העיצומים, כולל הוצאת צווי ריתוק והגבלת יכולת השביתה בנמלי הים באמצעות חקיקה. הלשכה קראה לממשלה להכריז על מצב חירום ואם צריך - להכניס את הצבא לנמלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by