בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיזבאללה: עסקת חילופי השבויים תושלם תוך 3 שבועות 
 
 ירדן תדון עם ישראל בשחרור אסירים (אילוסטרציה רויטרס)   
 
חדשות נענע

עיתון ערבי מצטט היום מקורות בארגון, שאומרים כי העסקה עם ישראל לא תושפע מההסלמה בגבול הצפון; כעת נדרשת הסכמת ירדן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתון היוצא לאור בנסיכויות המפרץ, מדווח היום (רביעי) מפי מקורות בחיזבאללה, כי העסקה לחילופי שבויים עם ישראל, תושלם בתוך שלושה שבועות. בראיון לעיתון אמרו המקורות כי העסקה לא תושפע מההסלמה האחרונה בגבול הצפון.

לדבריהם, כעת ממתינים לאישורה של ירדן לעסקה, שכוללת גם שחרור אסירים ירדנים הכלואים בישראל. עד כה התנגדה ירדן לשחרור אסיריה בישראל, אך בקרוב תשלח משלחת מטעמה לדון בנושא עם גורמים ישראלים.

בתוך כך נמשך בישראל הוויכוח בסוגיית המחיר שנדרשת המדינה לשלם תמורת החזרתו של אלחנן טננבוים, שנסיבות נפילתו בשבי לוטות בערפל ואפופות ספקולציות ושמועות. בדיון שקיים עם ועדת המשנה לשירותים חשאיים, של הכנסת, אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, כי "גם אם אלחנן טננבוים חטא לא החיזבאללה צריך לשפוט אותו".

שרון אמר עוד כי הסיכויים לביצוע העסקה גדולים, משום שגם לחיזבאללה יש אינטרס לקיימה. ראש הממשלה ניסה אתמול לשכנע את חברי הוועדה לאשר את העסקה המתגבשת, והציג להם מידע מסווג התומך בחילופי השבויים תמורת טננבוים וגופותיהם של שלושת חיילי צה"ל החטופים.

חברי הוועדה לא ידעו לומר בתום הפגישה, אם לנוכח המידע החשד שהוצג להם יתמכו בעסקה. אלי ישי (ש"ס) ואהוד יתום (הליכוד) הסתייגו מהעסקה בעיקר משום שלא נכלל בה מידע על רון ארד. יו"ר ועדת חוץ וביטחון, יובל שטייניץ (ליכוד), וחבר הכנסת לייבוביץ (שינוי) תהו אם המחיר שישראל משלמת אינו גבוה מדי.

שר הביטחון, שאול מופז, אמר אתמול כי הדיון על החזרת השבויים "מלווה בטונים צורמים של בעלי עניין, שעדיף שלא היו נשמעים". בדברים שנשא בטקס חניכת המצפה, על שם החייל החטוף עדי אביטן, ליד טבריה אמר מופז: "יחד נביא לפדיון השבויים והשבת בנינו שלחמו במערכות ישראל ומקום קבורתם לא נודע".
 

המדינה לא מתנגדת לפרסום נסיבות חטיפת טננבוים

ידוע איפה רון מוחזק. דודו ארד עם עורך דינו (קמרה 2000)
 ידוע איפה רון מוחזק. דודו ארד עם עורך דינו (קמרה 2000)   
בבית המשפט המחוזי בתל אביב התקיים אתמול דיון, בדלתיים סגורות, בבקשת אמצעי התקשורת להסיר את צו איסור הפרסום, מעל נסיבות נפילתו בשבי של אלחנן טננבוים.

בדיון הודיעה המדינה כי אין לה כל עמדה ברורה בנושא, כלומר, היא אינה מתנגדת לפרסום. אולם משפחת טננבוים מתנגדת לפרסום מחשש לפגיעה בבריאותו של אלחנן ובמו"מ לשחרורו. קרן, בתו של אלחנן, נשאה דברים נרגשים בפני השופט אורי שוהם, שיצטרך לקבל החלטה בנושא.

בישראל נפוצו לאחרונה דיווחים על מצבו הקשה של טננבוים, אשר עבר עינויים קשים בשבי. על פי הדיווח, עקרו אנשי חיזבאללה את כל שיניו ומצבו הבריאותי הולך ומתדרדר. החלטתו של השופט שהם תינתן במועד אחר.
 

חן ארד: בשנים האחרונות התקבל אות חיים מרון

במסיבת עיתונאים שערכה אתמול משפחת ארד, אמר חן, אחיו של הנווט השבוי רון ארד, כי מקריאת דו"ח וינוגרד, עולה כי בשנים האחרונות התקבל אות חיים מרון. חן לא הסכים להוסיף פרטים בעניין מכיוון שלדבריו, הדבר עלול לסבך את המקור שמסר את המידע.

חן ארד הוסיף כי ידוע היטב היכן מוחזק רון בשים האחרונות ומה מצבו. לדבריו, בדו"ח וינוגרד, שנמסר למשפחה בשבוע שעבר, יש מידע על מיקומו של רון. כנשאל אם מדובר באיראן השיב כי "הכתובת היא עדיין איראן".

חן ואחיו דוד נפגשו ביום ראשון עם ראש אגף כוח אדם בצה"ל, האלוף גיל רגב, ועיינו יחד עמו בדו"ח וינוגרד. לאחר הפגישה אמרו השניים כי הממצאים בדו"ח "מאוד מטרידים" וכי מופיע בו ניתוח שלא נמסר להם עד כה. במהלך החג הועבר הדו"ח לעיונה של אשתו של רון, תמי ארד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by