בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולומביה: הוצבו התנאים לשחרור החטופים  
 
 מבקשים את תשומת לב העולם למצבם הקשה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

החוטפים: מצב החטופים טוב; נציג ארגון ELN: השבעה נחקרים כדי לוודא שאינם מרגלים; המורדים דורשים את שחרור מנהיגיהם הכלואים, במסגרת מו"מ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציג ארגון המורדים ELN שחטף את שמונת המטיילים הזרים בקולומביה, לפני כשלושה שבועות, אמר בשיחה עם עיתונאי מקומי, כי מצב החטופים טוב. לדבריו, הם נחקרים כדי לוודא שאינם מרגלים. הנציג הסביר כי חטיפת המטיילים נועדה למשוך את תשומת לב העולם, למצבם הקשה של התושבים באזור סיירה נבאדה.

לדבריו, הארגון מוכן לנהל משא ומתן עם הממשלה בקולומביה, והוא דורש, בין היתר, לשפר את תנאי הקיום של התושבים ולהביא לאזור נציגים בינלאומיים כדי שיעמדו מקרוב על המצב. עוד דורשים המורדים, לשחרר את מנהיגיהם הכלואים, במיוחד את החולים שבהם.

בתוך כך הורה היום משרד המשפטים בקולומביה לשחרר מהכלא את מנהיג הארגון פליפה טורס, לאחר שריצה תשע שנות מאסר, מתוך עשרים שנגזרו עליו בגין השתתפותו בפעילות גרילה. לצעד זה קדמה הבטחתו של הנשיא, אלבארו אוריבה, להעניק חנינה למנהיגי הארגון הכלואים, אם יהפכו ל"לוחמי שלום".

בימים אלו מתארגנת ליציאתה משלחת הכנסיה הקתולית, שעומדת לבקר אצל המטיילים החטופים, בהם גם ארבעת הישראלים - בני דניאל (23) ממעלה אדומים, אורפז אוחיון (22) ממעלה אדומים, עידו גיא (26) מחיפה וארז אלטוויל (24) מהרצליה.

במשלחת יהיו גם נציגים של הצלב האדום וארגונים הומניטריים אחרים שאמורים לבדוק את תנאי המחייה של התושבים המקומיים, כפי שדורשים המורדים. חברי המשלחת יפגשו עם החטופים, יתכן שרק לאחר שתוצג להם קלטת וידאו בה מצולמים השבעה. כן תדון המשלחת עם החוטפים בדרישותיהם, בתמורה לשחרור החטופים.
 
 
הבישופים הקתולים שבמשלחת מקווים שיצליחו לשכנע את המורדים לשחרר את החטופים ללא כל תנאים.

אמש דיווחה רשת הבי.בי.סי. כי הכמרים נוקטים משנה זהירות בדרכם, כדי לוודא שאנשי כוחות הביטחון המקומיים לא יעקבו אחריהם למקום הפגישה.

שגריר ישראל בקולומביה, יאיר רקנאטי, אמר כי ישראל אינה מעורבת בהתארגנות המשלחת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by