בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
28 ימי מחבוש לעוזרו של ח"כ ברונפמן עקב סירוב לשרת בשטחים 

28 ימי מחבוש לעוזרו של ח"כ ברונפמן עקב סירוב לשרת בשטחים

 
 
חדשות נענע

דן גולדנבלט, חובש קרבי במילואים, אמר כי לאחר הפיגוע במסעדת 'מקסים' הבין שאינו יכול להיות חלק "ממעגל הדמים של הכיבוש"; סרבני המצפון מוחים על אי שיתופם בדיון בסוגייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דן גולדנבלט, חובש קרבי במילואים ועוזרו הפרלמנטרי של חבר הכנסת רומן ברונפמן ממרצ, נדון היום (שלישי) ל-28 ימי מחבוש בעקבות סירובו לשרת בשטחים.

גולדבלט, שניצב במקום השני ברשימת מפלגת "עלה ירוק" בבחירות לכנסת אמר כי סירב להתייצב לשירות מילואים בשטחים בעקב הפיגוע הקשה במסעדת מקסים בחיפה, שבוצע על ידי מחבלת מתאבדת מהג'יהאד האיסלמי שישראל חיסלה את אחיו ובן דודה.

גולדנבלט אמר כי הבין שאינו יכול להיות חלק "ממעגל הדמים של הכיבוש". בתגובה להחלטה על מאסרו אמר גולדבלט כי "הצבא חוזר על הטעות שעשה עם סרבני המצפון הקודמים".

במקביל, ראשי סרבני המצפון שלחו היום מכתב קשה למכון הישראלי לדמוקרטיה ולמרכז רבין במחאה על כנס שארגנו דיון תחת הכותרת: 'הסרבנים בין צבא לחברה: של מי הכישלון' ללא נציג של הסרבנים. ראשי תנועת 'האומץ לסרב' שיזמה את מכתב הקצינים והחיילים המסרבים לשרת בשטחים טוענים כי מדובר בהחלטה צבועה "המביישת את המוסדות".

בדיון, שיתקיים באוניברסיטאת תל אביב, ישתתפו מפקד חיל האויר האלוף דן חלוץ, הרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין-שחק, מפקד חיל האוויר לשעבר איתן בן-אליהו, הפרופסורים אביעזר רביצקי ורות גביזון והרב יובל שרלו.

במחאה על הרכב הפאנל צפויים כמה מחותמי מכתב הקצינים והחיילים וכמה מחותמי מכתב הטייסים להגיע לכנס ולנסות לדבר מהקהל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by