בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבית הלבן: לבוש יש "אמון רב" בשוורצנגר 
 
 הגיעו ביחד אל הפסגה. ארנולד ומריה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הנשיא והמושל החדש של קליפורניה צפויים להיפגש בשבוע הבא; כ-50 אחוזים מתושבי קליפורניה בחרו בשחקן; אחוזי הצבעה גבוהים במיוחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דובר הבית הלבן, סקוט מקללן, מסר הערב (רביעי) כי לנשיא בוש יש ``אמון רב`` בארנולד שוורצנגר, המושל הרפובליקני החדש בקליפורניה, וכי הוא ``מצפה לעבוד עמו``. מקללן הוסיף כי בוש צפוי לטלפן לשוורצנגר בשעות הקרובות ולברך אותו על הזכייה.

תוצאות הבחירות מחזקות את כוחם של הרפובליקנים בקליפורניה, מדינה שבדרך כלל נהנית מאופי דמוקרטי מובהק. המפלגה הרפובליקנית מעוניית לחזק את כוחה במדינה הגדולה שלהכרעת בוחריה צפויה להיות משמעות רבה בבחירות לנשיאות ב-2004.

בוש צפוי לבקר בקליפורניה בשבוע הבא. מקללן סירב למסור האם לנשיא ולשוורצנגר מתוכננת הופעה פומבית משותפת. בוש ושוורצנגר חלוקים בסוגיית ההפלות והתרת מריחואנה רפואית. בניגוד לנשיא, המושל החדש מחזיק בעמדות ליברליות למדי בשני הנושאים.
 

שוורצנגר בנאום הניצחון: לא אאכזב אתכם

 
ארנולד שוונצנגר, האיש והשרירים, יהיה המושל הבא של מדינת קליפורניה, כך הכריע הלילה אחוז מרשים מבוחרי המדינה. 55 אחוזים מן הבוחרים רצו שגריי דייויס, המושל הקודם, ייצא מן המשרד, ו-50 אחוזים מהם בחרו בשוורצנגר שיחליפו. 10 מיליון מתושבי קליפורניה השתתפו בבחירות, 30 אחוזים יותר מאחוז ההצבעה בבחירות הקודמות.

בנאום נרגש העביר דייוויס את השרביט לשחקן שבא מאוסטריה. דייוויס אמר כי "היו לנו הרבה לילות טובים במהלך 20 השנים האחרונות, אבל הלילה העם החליט כי הגיע הזמן שמישהו אחר ישרת את הציבור, ואני מקבל את ההכרעה". דיוויס המשיך ואמר כי "אני קורא לכל אדם במדינה להניח את הכאוס והמחלוקות מאחורינו ולעשות את מה שנכון עבור קליפורניה". דייוויס הבטיח לשוורצנגר את מלוא שיתוף הפעולה בהעברת השלטון.

בנאום הניצחון שלו אומר שוורצנגר כי "אני לא אאכזב אתכם. התשובה ברורה. כדי שהאנשים ינצחו, הפוליטיקאים צריכים בדרך כלל להפסיד" שוורצנגר הבטיח לעבוד בשיתוף פעולה עם הנציגי הדמוקרטים, כדי לנסות להוציא את קליפורניה מהמשבר הכלכלי שלה.

הבחירות המיוחדות בקליפורניה נערכות פחות משנה לאחר שנכנס גריי דייויס לתפקידו. פרשנים מתחו ביקורת על עריכת הבחירות המיוחדות, שעלותן - כ-66 מיליון דולרים - רק מחריפה את הגירעון התקציבי של מדינת קליפורניה, שבסוף השנה צפוי לעמוד על למעלה מ-60 מליארד דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by