בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרי המפד"ל החליטו לפרוש מהממשלה 
 
 מדיניות חומיניסטית. איתם (לעמ)   
 
חדשות נענע

כעת נדרש אישור של מרכז המפלגה; לאחר שהוחלט על פירוק משרד הדתות ועל העברת בתי הדין הרבניים למשרד המשפטים עזבו שרי המפד"ל בזעם את ישיבת הממשלה; איתם: החלטה אומללה ומבזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשמו ניצחון. לפיד ופריצקי (לעמ)
 רשמו ניצחון. לפיד ופריצקי (לעמ)   
שרי סיעת המפד``ל החליטו הערב (רביעי) לקבל את הצעתו של השר אפי איתם ולהחליט על פרישה מהממשלה. כעת ההחלטה צפויה לעבור לאישור מרכז המפלגה. ההחלטה התקבלה בישיבה דחופה שכינסו השרים לאחר שהממשלה החליטה לפרק את משרד הדתות ולהעביר את בתי הדין הרבניים למשרד המשפטים. שרי המפד"ל עזבו בזעם את ישיבת הממשלה ואמרו כי אינם מוכנים לקחת חלק בהעברת בתי הדין לאחריות שר המשפטים, טומי לפיד.

קודם לכן נועדו שרי המפד"ל עם הרבנים הראשיים ודנו עימם בסוגייה. שר השיכון ויושב ראש המפד``ל, אפי איתם, אמר בתום הפגישה כי אם החלטת הממשלה תעבור גם בכנסת, סיעתו לא תישאר בממשלה. ``שינוי נוהגת במדיניות חומיניסטית חילונית ולא נשתף עימה פעולה``, אמר איתם וכינה את ההחלטה "אומללה ומבזה". ``אין פה ויכוח על ג`ובים אלא ויכוח עקרוני. ממשלה בלעדינו תהיה אולי חוקית, אך לא לגיטימית``.

הממשלה אישרה אחר הצהריים ברוב של 18 תומכים לעומת שלושה מתנגדים את פירוק משרד הדתות. בין סעיפי ההחלטה, הועברה האחריות על בתי הדין הרבניים לידי משרד המשפטים בניגוד לעמדת המפד"ל. להצעה התנגדו שרי האיחוד הלאומי אביגדור ליברמן, בני אלון ועוזי לנדאו. לדברי ראש הממשלה, למרות ההחלטה להעביר את מנהל בתי הדין הרבניים למשרד המשפטים, לא תהייה פגיעה במעמדם ובמעמד ההלכתי של הרבנים הראשיים לישראל.

הרבנים הראשיים מתנגדים להצעה וכינו אותה "סכנה מוחשית" לבתי הדין הרבניים. הרב הראשי האשכנזי אמר היום ב"גלי צה"ל" כי "אנחנו לא רוצים להיות תחת משרד המשפטים או משרד הפנים. ביקשנו משרון להיות כפופים לסמכות ראש הממשלה".

במסגרת תכנית אלטרנטיבית שמציעים במפד"ל תועבר האחריות על בתי הדין הרבניים למשרד ראש הממשלה. במסגרת התכנית יועברו אגפים שונים מהמשרד למשרדי ממשלה אחרים כך שניתן יהיה לצמצם משכורות. כן מציעה המפד"ל להקים בין 15 ל-30 איגודים אזוריים שיספקו שירותי דת במקום 130 המועצות הדתיות הקיימות.
 
בניגוד לקריאות השבר במפד"ל, בשינוי רשמו הישג קואליציוני חשוב כאשר שרון החליט כי בתי הדין הרבניים יועברו למשרד המשפטים.

שרון סיכם אתמול עם הרבנים על הקמת ועדה בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אביגדור יצחקי, שאמורה להחליט תוך חודשיים תחת איזה משרד יהיו בתי הדין הרבניים. שינוי איימה בפרישה, ובעקבות פגישה עם שרון, הוחלט כי בתי הדין הרבניים אכן יעברו לסמכות משרד המשפטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by