בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקונגרס האמריקני אישר סנקציות על סוריה 
 
 לא נכנע ללחץ האמריקני. אסד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

החוק צפוי לעבור גם במליאת הסנאט ובבית הנבחרים; נכסים סוריים יוקפאו, טיסות לא יורשו לנחות בארה"ב ויופסק הסחר עמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת החוץ של בית הנבחרים האמריקני העבירה היום (רביעי) הצעת חוק לפיה יוטלו סנקציות על סוריה, בשל תמיכתה בטרור. בהצעה תמכו 33 חברים, והתנגדו שניים. בימים הקרובים צפוי החוק לעבור גם במליאת הסנאט ובבית הנבחרים, ולאחר מכן יובא לאישורו הסופי של הנשיא, ג'ורג' בוש.

המשמעות של החלטה זו היא הקפאת נכסים סוריים בארצות הברית, הפסקת הייצוא האמריקני לסוריה, הפסקת ההשקעות במדינה, הגבלת תנועותיהם של דיפלומטים סוריים בארצות הברית, ואיסור על נחיתת מטוסי נוסעים מסוריה. לא מזמן טענה ממשלת סוריה, שסנקציות כאלה ייפגעו יותר מכל בחברות אמריקניות הסוחרות בשטחה.

הגורמים להחלטת הממשל להטיל את הסנקציות הוא סירובה של סוריה לסגור את גבולה עם עיראק, כדי למנוע חדירה של טרוריסטים, ולהפסיק את תמיכתה בטרור הפלסטיני. סוריה טוענת שאינה תומכת בטרור.

החוק אמור היה לעבור קרוב לתחילת המתקפה על עיראק, אולם הממשל האמריקני עיכב את החקיקה, משום שקיווה שסוריה תשתף פעולה עם התוקפים. בנוסף, ארצות הברית קיוותה להשיג את תמיכתן של מדינות ערביות נוספות, ולא רצתה להכעיסן בפעולה נגד סוריה. אולם, בפגישה בין מזכיר המדינה, קולין פאוול, והנשיא בשאר אסד, שהתקיימה בדמשק בחודש מאי, השתמש פאוול בהצעת החוק כדי ללחוץ על אסד.

סוריה ממשיכה לטעון שהיא מעוניינת בשלום, וכי אין היא מתכוונת להיגרר לחרחור המלחמה הישראלי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by