בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות ההתרעות: גיוס מילואים; תגבור כוחות וסגר 
 
 אשה פלסטינית ותינוקה ליד מחסום קלנדיה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

חיילי מילואים יחליפו את הסדירים באזור קו התפר; הופסקה תנועת כלי רכב פלסטיניים בשומרון; בותרה רצועת עזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במסגרת תגבור הכוחות באזורי יהודה, שומרון ועזה, החליטו היום (רביעי) ראשי המטכ"ל לגייס לאחר חג סוכות ארבעה גדודי חי"ר של מילואים, שאר יחליפו את החיילים הסדירים באזור קו התפר. הכוחות סדירים הפסיקו את אימוניהם בתחילת השבוע, כדי להתפרש בשטחים בעקבות ריבוי ההתרעות על פיגועים.

בישיבת הממשלה שנערכה הבוקר הודיע שר הביטחון, שאול מופז, על תגבור הכוחות בשטחים. לדבריו של מופז, על צה"ל להשקיע יותר תשומת לב למעברי הגבול, "דבר שמצריך עוד חיילים, במיוחד בגלל שבצה"ל צמצמו בשנה האחרונה כעשרה גדודים, חלקם בקו התפר". לדבריו, במערכת הביטחון חושבים שהמחבלת המתאבדת שביצעה את הפיגוע בחיפה נכנסה לישראל דרך אחד המעברים, באמצעות רכב בעל לוחיות רישוי צהובות.

מופז עוד אמר, כי פנה לשר האוצר בנימין נתניהו, וביקש ממנו לזרז את העברתם של התקציבים הדרושים לצורך גיוס המילואים. הוא הסביר, שצה"ל החליט למנוע ככל האפשר את כניסתם של פלסטינים לישראל, להטיל סגר מוחלט בשטחים בתקופת החגים, להדק את הכתרים על הערים ביהודה ושומרון, להדק את הפיקוח במעברים ובמחסומים וכן לבתר את רפיח וחאן יונס, כחלק מביתור רצועת עזה".

רמת הכוננות הגבוהה שהוכרזה באזור השרון, הורדה. הכוננות הועלתה מחשש לחדירת מחבלים סמוך לראש העין. בידי מערכת הביטחון יש ברגעים אלה 37 התרעות לפיגועים, מרביתן ממוקדות.

צה"ל מרכז כעת מאמצים גדולים ברחבי השטחים, למנוע את הפיגועים שבדרך. אלוף פיקוד המרכז, משה קפלינסקי, החליט לעצור את תנועתם של כלי רכב פלסטינים באזור השומרון למשך ארבעה ימים, על רקע ההתרעות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by