בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח: נעדרי סולטן יעקב הם חללי צה"ל 
 
 היו טנקיסטים. טנק ישראלי בלבנון. המצולמים אינם קשורים לכתבה (לעמ)   
 
חדשות נענע

עד כה נחשבו זכריה באומל, יהודה כץ וצביקה פלדמן לנעדרים; אביו של אחד מהם טוען שיש לו מידע מדמשק, לפיו השלושה עדיין חיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח סודי, שהונח בשבועות האחרונים על שולחנם של בכירים בצה"ל, ממליץ להכריז על החיילים, שנלחמו בקרב סולטן יעקב בלבנון, כחללים שמקום קבורתם לא נודע. כך דיווח הערב (רביעי) ערוץ 1. עד כה נחשבו זכריה באומל, יהודה כץ וצביקה פלדמן כנעדרים.

צוות מיוחד, שהוקם באישורו של הרמטכ"ל, הכין שחזור של הקרב שנערך בלבנון ב-10 ביוני 1982. המסקנה היא שלפחות שניים מן השלושה נהרגו במהלך הקרב.

21 שנים לאחר הקרב, הונח הדו"ח על שולחנם של ראש אמ"ן, אלוף אהרון זאבי פרקש, וראש אכ"א, האלוף גיל רגב. לאחר שיגבשו את חוות דעתם, יועבר לעיונו של הרב הצבאי הראשי של צה"ל, תא"ל ישראל וייס. הרב הראשי יידרש לקבוע האם ניתן להכריז על השלושה כחללי צה"ל.

בקרב סולטן יעקב נהרגו עשרים חיילי צה"ל. שלושת הנעדרים שירתו כטנקיסטים במסגרת ישיבת הסדר. לאחר הקרב נראה הטנק שלהם מוסע ברחובות דמשק. הסורים אף ביימו קבורה של החיילים בבית העלמין בדמשק, אך מאוחר יותר התברר שהחיילים אינם קבורים שם.
 

יונה באומל: אני יודע שהם בחיים

אולם, יונה באומל, אביו של אחד החיילים, אינו מוכן עדיין לשבת שבעה על בנו. לדבריו, ממידע שקיבל ממקורות בדמשק השלושה עדיין שבויים שם.

בראיון לערוץ 1 אמר באומל: "זרקתי כפפה לצה"ל לפני שלוש שנים, שיקימו בית דין רבני צבאי שיבדוק אם אפשר להכריז על זכריה כחלל. בזמן הזה אני מקבל אינפורמציה מדמשק... שזכריה בחיים".

באומל העביר ביקורת על התנהלות החקירה עד כה. לדבריו, לא נגבו עדויות מחיילים שהשתתפו בקרב. בנוסף, לפני כעשר שנים קיבלה משפחת באומל מיאסר ערפאת חציה של דסקית הזיהוי הצה"לית של זכריה, אולם בארץ לא לחצו על ערפאת שיגלה מאין קיבל את הדיסקית.

באומל עוד הוסיף בהתרסה, שמשפחתו ערכה את כל החקירות ביוזמתה ועל חשבונה. הם נסעו לטוניס, כשקיבלו שבב מידע, ולא שיתפו את צה"ל בממצאיהם. "צה"ל לא היה רלוונטי", אמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by