בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ קבע: צחי הנגבי יישאר בתפקידו 
 
 טוען כי אין לפטר שר אלא במקרים של הרשעה פלילית. הנגבי (לעמ)   
 
חדשות נענע

נדחתה עתירת התנועה לאיכות השלטון, נגד כיהונו כשר הממונה על אכיפת החוק; זאת, בשל החשד למעורבותו בשחיתויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ קבע היום (חמישי) ברוב של חמישה שופטים מול שניים, כי צחי הנגבי יוכל להמשיך ולשמש בתפקידו כשר לביטחון פנים. בכך נדחתה העתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון, שדרשה לבטל את מינוי הנגבי עקב מעורבותו, לכאורה, בפרשות 'דרך צלחה' ו'בר-און תמורת חברון'.

השופטים בדעת מיעוט היו דורית בייניש ומישאל חשין. הנגבי עצמו לא נכח בדיון בבית המשפט, אולם פרקליטו, הפרופסור דוד ליבאי, אמר כי "המחשבה שפתיחת חקירה משטרתית תפסול אדם לכהונה, חמורה מאוד מבחינה ציבורית". בא כוחה של התנועה לאיכות השלטון, עו"ד אליעד שרגא, אמר ב"קול ישראל" כי ההחלטה לא תמנע את המשך ההתדרדרות של ישראל בסולם השחיתות.

בפרשת "דרך צלחה" נחשד הנגבי בקבלת שכר מחברות הדלק, בעת שעמד בראש עמותת 'דרך צלחה' ובמקביל כיהן כיושב ראש ועדת הכלכלה. ההאשמה השנייה קשורה במעורבותו בפרשת מינויים, הקשורים בהסכם חברון שאישר בנימין נתניהו, ראש הממשלה בסוף שנות התשעים.

בעתירה נכתב כי בעבר התנגד היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, למינוי הנגבי לשר המשפטים או השר לביטחון פנים. בתשובה הרשמית שמסרה המדינה עולה שלאחר שנודע ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, על מינויו של הנגבי, הוא דן בנושא פעמיים עם מנהל לשכת ראש הממשלה, דב וייסגלס. רובינשטיין הזהיר את וייסגלס, שהמינוי בעייתי במחינה ציבורית, למרות שאין הוא אסור על פי חוק.

הנגבי טוען כי לבג"ץ אין סמכות להורות לראש הממשלה להעבירו מתפקידו. זאת, כל עוד שאין מדובר בניגוד עניינים או חוסר סבירות קיצוני, תנאים שלטענתו אינם קיימים. פרקליטיו, דפנה ודוד ליבאי, טוענים כי ניתן להדיח שר מתפקידו רק אם הורשע בעבירה פלילית שיש עימה קלון וטרם עברו שבע שנים מאז סיים את ריצוי מאסרו, תנאים שכמובן אינם מתקיימים במקרה הנדון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by