בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכת הכוננות הגבוהה; צה"ל ישקול מחדש גיוס המילואים 
 
 כוחות גדולים נפרשו לאורך קו התפר (אילוסטרציה-רויטרס)   
 
חדשות נענע

הבוקר חודשו החיפושים אחר המחבל שניסה אמש לחדור ליישוב קציר; טרם נשלחו צווי גיוס המילואים שאמורים היו לצאת שלשום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באזור קציר שבוואדי עירון (ואדי ערה) חודשו הבוקר (ראשון) החיפושים אחר המחבל, שניסה אמש לחדור ליישוב. הסריקות, בהשתתפות לוחמי מג"ב ומתנדבים רבים, מתמקדות ביער ברטעה הסמוך וביער עירון. גורמי ביטחון אמרו כי המתנדבים שירו אמש אל המחבל, סיכלו פיגוע ירי.

אתמול לפנות ערב הועלתה רמת הכוננות בקציר וכוחות גדולים ניהלו מרדף אחר מחבל חמוש, שנראה נמלט באזור יער ברטעה, לאחר שככל הנראה ניסה לחדור ליישוב קציר. מתחקיר ראשוני עולה כי סמוך לשעה חמש וחצי זוהתה דמות חשודה ביער ברטעה, לא הרחק מהיישוב קציר, וברשותה תיק שחור גדול ורובה מסוג אם-16. למקום הוזעקו כוחות גדולים של משטרה ומג"ב, שפתחו בסריקות נרחבות באזור, בסיוע מסוק.

ברחבי הארץ ובעיקר בצפונה נמשכת היום הכוננות הגבוהה, עקב ריבוי ההתרעות החמורות לפיגועים בימי חג הסוכות. אלפי שוטרים, חיילים ומתנדבים פרושים מאז יום שישי לאורך קו התפר, כמו גם בבתי הכנסת, במרכזי הערים ובמקומות הומי אדם. המשטרה תגברה את הערכותה גם באתרי הנופש ובחופים. הכוננות הגבוהה תימשך לאורך כל ימי חול המועד. המשטרה תתגבר את האבטחה בפסטיבלים, צעדות ויתר אירועי החג.

כוח צה``ל עצר הלילה שני פלסטינים דרושים לחקירה בבית עומאר שמצפון לחברון. בתקרית אחרת נפתחה אש לעבר כוח צה``ל בטול כרם. איש לא נפגע.
 

צה"ל יקיים הערכת מצב לגבי גיוס המילואים

 
בתוך כך תיערך היום בצה"ל הערכת מצב בנוגע לגיוס חיילי המילואים, זאת לפי הנחיית הרמטכ``ל לאחר שמשרד האוצר לא אישר את התקציב שהגיש צה``ל.

לפי שעה לא נשלחו צווי הגיוס שאמורים היו לצאת שלשום.

במסגרת תגבור הכוחות באזורי יהודה, שומרון ועזה, החליטו השבוע ראשי המטכ"ל לגייס לאחר החג ארבעה גדודי חי"ר של מילואים, אשר יחליפו את החיילים הסדירים באזור קו התפר. הכוחות סדירים הפסיקו את כל האימונים והקורסים בתחילת השבוע, כדי להתפרש בשטחים בעקבות ריבוי ההתרעות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by