בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המפגינים ניסו להקים סוכה ב"כיכר הלחם" ופונו 
 
 מחוסרי הדיור מתכוונים להמשיך ולהיאבק (גדי גיא)   
 
חדשות נענע

עשרות שוטרים פינו אתמול את הכיכר, בכיכר המדינה בתל אביב; מנהל המאבק, ישראל טוויטו: אנחנו נמשיך ונילחם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר מחוסרי דיור, מיושבי "כיכר הלחם" בכיכר המדינה בתל אביב חזרו הבוקר (שישי) לכיכר, בניסיון להקים שם סוכה, לאחר שהערייה פינתה אתמול את המאהל. מחוסרי הדיור הגיעו ובידם קרשים וסכך. עם זאת, שלושה שוטרים שהיו במקום מנעו את בניית הסוכה, והמפגינים עזבו את המקום.

15 מחוסרי דיור ישנו הלילה בכיכר, על ספסלים ציבוריים, בנוכחות מאבטחים פרטיים שהוצבו במקום, לאחר הפינוי. מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "אם בן אדם רוצה לישון ברחוב, אין לנו דרך למנוע זאת. אך אם מישהו יקים סוכה ללא אישור בשטח ציבורי אנחנו נהרוס אותה ברגע שיקים. לא נאפשר שכיכר המדינה תהפוך עוד פעם להתנחלות ונפנה עוד פעם הכל בכוח החוק".

עשרות שוטרים ופקחי עיריית תל אביב פינו אתמול את מחוסרי הדיור מ"כיכר הלחם". במקום שהו באותה עת 10 מחוסרי דיור והם נלקחו לתחנת המשטרה. אוהל המחאה של כיכר הלחם הוקם בכיכר המדינה לפני כשנה וחצי, במחאה על המצב הכלכלי בו נתונה ישראל בשנים האחרונות. דיירי המאהל מתגוררים בתוך אוטובוסים ומכוניות ישנות שהביאו לכיכר ממגרשי גרוטאות.

העירייה טוענת כי מחוסרי הדיור לא שילמו את אגרת העתירה שהגישו לבג"צ נגד פינויים, ולכן צו הפינוי נותר בתוקף. השוטרים הגיעו סמוך לשעה 3:00 בבוקר, פינו את מחוסרי הדיור שהיו שקועים בשינה, ולא התנגדו לפינוי. דחפורים של העירייה פינו את המבנים הארעיים שהיו במקום.

לפני כשמונה חודשים קבע בג"צ כי מחוסרי הדיור יפונו מן המקום. בג"צ הורה לפעילי המאבק לפנות אוהל חדש שהקימו לאחרונה, אך דחה בשבוע את פינוי כל השטחים שתפסו המפגינים. מנהל המאבק, ישראל טוויטו, אמר היום ב"גלי צה"ל" כי בגצ" הורה לעירייה למצוא להם מקום חלופי, ומחוסרי הדיור אינם מתכוונים לוותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by