בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"המשבר ברשות מוכיח שוב שאין פרטנר לשלום" 
 
 
חדשות נענע

כך בישראל בעקבות איומי התפטרות אבו-עלא; נציבות האיחוד האירופי: המשבר-מכה נוספת לתהליך השלום; מקורבי ערפאת: המשבר ייושב בתוך יממה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות בישראל, ברשות ובאיחוד האירופי לאיומי ההתפטרות של ראש הממשלה הפלסטיני, אבו-עלא, מתפקידו. גורמים בירושלים אומרים כי איומיו של אבו-עלא מוכיחים שכל עוד ראש הרשות הפלסטיני, יאסר ערפאת, בכוחו, לא תתאפשר שום התקדמות מדינית ולא יהיה פרטנר בצד הפלסטיני.

"במקום עוד ראש ממשלה מתפטר ברשות, הגיע הזמן שנתפטר כולנו מיאסר ערפאת", אמר השר מודי זנדברג (שינוי), שכינה את ראש הרשות "מחסל סדרתי של ראשי ממשלה פלסטינים".

בנציבות האיחוד האירופי אומרים כי המשבר בממשלה הפלסטינית החדשה הוא מכה נוספת לתהליך השלום. ועם זאת, מקורבי ערפאת מבטיחים כי המשבר ייושב בתוך יממה.
 

אבו-עלא לערפאת: שחרר אותי מתפקיד רה"מ

 
ראש הממשלה הפלסטיני החדש, אבו-עלא, ביקש היום מראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לשחררו מהתפקיד. זאת, בעקבות המחלוקת על מינוי נאסר יוסוף לתפקיד שר הפנים, מינוי לו מתנגד ערפאת.

קודם לכן נדחתה ישיבתה של המועצה המחוקקת הפלסטינית שתוכננה להתקיים בצהריים עקב חילוקי הדעות בנוגע לאיוש תפקיד שר הפנים. בישיבה אמורים היו הצירים להצביע אמון בממשלתו של אבו עלא. לישיבה קדמה פגישה לא מתוכננת של הוועד המרכזי של הפתח.

במהלך הישיבה אמורים לשאת דברים יושב ראש הרשות, יאסר ערפאת, וראש הממשלה החדש, אבו עלא. אחרי הצבעת האמון, יידרשו שני השרים שלא הושבעו בפני ערפאת ביום שלישי, להשבע אמונים. השניים הם המיועד לתפקיד שר הפנים יוסוף, ושר הבריאות, ג'וואד א-טיבי. השניים התעקשו על אישור הממשלה בפני המועצה, ולא הסתפקו בהשבעתם מול ערפאת.

לאחר השבעתו התחייב אבי עלא לנסות למנוע פיגועים בשטח ישראל ולעשות מאמץ אמיתי לסיים את התוהו ובוהו השוררים בשטחים הפלסטינים. זאת, על ידי הפעלת לחץ כבד על ארגוני הטרור להימנע מביצוע פיגועי טרור בתחומי מדינת ישראל.

אבו עלא אמר עוד כי הוא מוכן לפתוח מיד במשא ומתן עם ישראל וביקש שממשלתו תקבל הזדמנות לשנות את המצב בין ישראל לפלסטינים ולהוציא את התהליך המדיני מקפאונו. ראש הממשלה הפלסטיני ציין כי הוא מאמין שיוכל לעבוד עם ראש הממשלה, אריאל שרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by