בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נתניהו ופרץ נועדים; ההסתדרות: נחריף העיצומים 
 
 השביתה ברשות הנמלים. המסחר הבינלאומי משותק (לעמ)   
 
חדשות נענע

ההודעה באה בעקבות אישור החוק לפירוק רשות הנמלים בקריאה ראשונה בכנסת; הפרקליטות הגישה בקשה לצווי מניעה נגד עובדי הנמלים השובתים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו``ר ההסתדרות, עמיר פרץ, ושר האוצר, בנימין נתניהו, נועדים הערב (חמישי) בניסיון למצוא פתרון לשביתות ולעיצומים. את הפגישה יזם יו``ר מפלגת העבודה, ח``כ שמעון פרס. קודם לכן הודיע נתניהו כי הוא מוכן להשהות את הליכי החקיקה במקביל להפסקת העיצומים לאלתר. לעומת זאת, שר התחבורה, אביגדור ליברמן, הודיע כי יפעל לאישור מיידי של החוק בקריאה שניה ושלישית.

מאוחר יותר הלילה ייפגש פרץ עם שר התחבורה, אביגדור ליברמן ועם יו"ר התאחדות התעשיינים, עודד טירה, בניסיון לפתור את סכסוך העבודה שהוכרז בעקבות הפרטת הנמלים ולהביא לסיום השביתה.

בית הדין הארצי לעבודה דן הערב בבקשת רשות הנמלים ולשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, למנוע את השבתת הנמלים. השביתה, נכתב בבקשה, גורמת לשיתוק המסחר הבינלאומי של ישראל ועלולה להוביל לקריסת המשק.

ההסתדרות הודיעה כי תחריף את העיצומים במשק בעקבות אישורו בכנסת בקריאה ראשונה של החוק לפיו תפורק רשות הנמלים. "משרד האוצר שבר את כללי המשחק וההסתדרות החליטה לצאת למאבק חריף ביותר", נמסר בהודעה רשמית.

נשיא המדינה, משה קצב, קרא הערב לשר האוצר וליו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, לפתוח במשא ומתן. לדברי קצב, שני הצדדים טיפסו גבוה מדי ואסור להוסיף למשק נזקים רק בגלל מחלוקת שעניינה הפרטה. בימים האחרונים נועד הנשיא עם השניים והאיץ בהם להיוועד.
 

הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הפרטת הנמלים

 
הכנסת אישרה אחר הצהריים בקריאה ראשונה את הצעת הממשלה להפריט את רשות הנמלים ולפצל אותה לשלוש חברת מתחרות. 49 חברי כנסת תמכו בהצעה, 36 התנגדו. חברי הכנסת של המפד``ל נעדרו מהמליאה.

מספר דקות לפני ההצבעה כשל נסיון אחרון להגיע להסכם בין האוצר להסתדרות בסוגיית הפרטת רשות הנמלים והשביתה בנמלים. פרץ סירב להצעת האוצר לדחות את השביתה בנמלים בתמורה לכך שהממשלה תשעה ההצבעה על הפרטת הרשות. החוק אמור היה לעמוד להצבעה בכנסת רק במסגרת תקציב 2004, אולם בעקבות השביתה החליטה הממשלה להקדים את ההצבעה.
 

עובדי הרשות הפגינו בכניסות לנמלים

מאות עובדי הנמלים הפגינו בבוקר בכניסות לנמלי חיפה ואשדוד ומבעירים צמיגים. בכניסה לנמל חיפה נמצאים גם נציגי איחוד התעשיינים, אשר מוחים על הפגיעה הנגרמת להכנסותיהם כתוצאה מן השביתה המתמשכת. גם מאות מעובדי מע"צ הפגינו היום בכניסה למשרדי החברה במחאה על כוונת הממשלה להפריט את החברה, מהלך שיביא ככל הנראה לפיטורי מרבית העובדים.

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר כי השביתות במשק הן פוליטיות וכי האופוזיציה עושה בהן שימוש על מנת לפגוע בממשלה ולא במטרה להגן על העובדים. בישיבת סיעת הליכוד בכנסת אמר שרון: "כולנו חייבים לעמוד כאיש אחד מול השביתות האלה. יש כאן מאבק פוליטי שבו האופוזיציה לא נרתעת בנסיונה להפיל את הממשלה. אין להם שום מעצור אבל הסיכוי שלהם אפסי".

השר נתניהו אמר כי השביתות פוגעות בדמקורטיה. "בשם 6.5 מיליון אזרחי המדינה שרבים הצביעו בעדנו, זאת לא רק זכותנו אלא חובתנו לבצע את השינויים. יו"ר הקואליציה, ח"כ גדעון סער (ליכוד), אמר כי "אנו ניצבים בפני אופוזיציה חסרת אחריות ומופקרת שלא בוחלת בשום ניסיון לקעקע את הממשלה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by