בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם עלול לדרוש את הריסת גדר ההפרדה 
 
 כולם נגדנו. פיגומים של גדר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מועצת הביטחון תדון מחר בהצעת הנציגים הערביים להפסיק לאלתר את בניית הגדר; האירופאים והאמריקנים מתנגדים גם הם לבנייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגים ערביים באו"ם הצליחו להשיג כינוס ראשון של הארגון בנושא גדר ההפרדה. לפיכך, תתכנס מחר (שישי) מועצת הביטחון של האו"ם לדון בהצעת ההחלטה הערבית, לפיה בניית הגדר נוגדת את החוק הבינלאומי. אם תתקבל ההחלטה כלשונה, תידרש ישראל להפסיק את בניית הגדר לאלתר, ולהרוס את מה שכבר הקימה.

דיפלומטים ערביים מאיימים כבר זמן מה לבקש את התערבות האו"ם בנושא גדר ההפרדה, בטענה שמדובר בהחלטה חד צדדית של ישראל, שגוזלת אדמות פלסטיניות שלא כחוק. ישראל טוענת, שלא מדובר בגבול מדיני, אלא בגבול ביטחוני אשר חיוני להגנה על חיי אזרחיה מפני מחבלים.

גם ארצות הברית ממשיכה להסתייג מבניית הגדר. האמריקנים אינם שבעי רצון מההצעה הישראלית, לפיה במקומות מסויימים ישאירו פרצות בגדר. מזכיר המדינה, קולין פאוול, אמר בשבת: "השאלה היא מה יעלה בגורל הפרצות מאוחר יותר. הגדר בעייתית אם אינה מוקמות בשטח ישראל, בגבול המוכר שהוא הקו הירוק".

ארצות הברית מאיימת לקזז את עלות בניית הגדר מהערבויות שהבטיחה לישראל. הקיזוז הוא תגובה להחלטת הממשלה להמשיך את הבנייה בהתנחלויות.
 

האיחוד האירופי: היצמדו לחוק הבינלאומי

 
האיחוד האירופי רואה בבניית הגדר תקיעת טריז בתהליך השלום. האיחוד האירופי קרא היום לישראל לכבד את החוק הבינלאומי ולחדול מבניית גדר ההפרדה בחלקים שמחוץ לגבולות 67' בגדה המערבית. בדו"ח שהכין מתאם מדיניות החוץ של האיחוד, חוויאר סולאנה, נכתב כי "ישראל חייבת להפסיק את הבנייה בהתנחלויות, את מדיניות ההתנקשויות הסלקטיביות וצעדים אחרים המנוגדים לחוק הבינלאומי".

סולאנה התייחס גם להפצצה הישרלאית בשטח סוריה השבוע, ואמר כי קשה להתעלם מחומרת המצב. הוא הוסיף כי "לישראל אין רק זכות, אלא גם חובה לנקוט אמצעים כדי להגן על אזרחיה מפני טרור. אולם עליה לפעול בהתאם לחוק הבינלאומי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by