בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ספרדי, אמריקני ו-10 עיראקים נהרגו בעיראק  
 
 הדיפלומט הספרדי שנהרג (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זאת, בשלוש התקפות טרור באזור בגדאד; מכונית תופת התפוצצה ליד בניין המשטרה; דיפלומט ספרדי נורה לאחר שברח לרחוב בתחתוניו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דיפלומט ספרדי, חייל אמריקני ועשרה אזרחים עיראקים נהרגו בשלושה אירועי טרור שהתרחשו היום (חמישי) בעיראק. שורת האירועים רק מחזקת את התחושה שלמרות השליטה הצבאית במדינה, אין הם מצליחים לרסן את גילויי האלימות וההתנגדות המקומיים.

באירוע הראשון, התפוצצה מכונית תופת סמוך לתחנת משטרה בשכונה שיעית בבגדאד. בפיגוע נהרגו שמונה בני אדם, בהם שלושה שוטרים וחמישה אזרחים. המחבל, שנסע במכונית לבנה מדגם אולדסמוביל, ניסה לפרוץ את שער התחנה, והשוטרים בכניסה ירו בו. במהלך הירי הפעיל המחבל את מטען החבלה ופוצץ את המכונית. מן המשטרה נמסר שאדם נוסף שנסע עמו ברכב נהרג. לפחות עשרים בני אדם נפצעו בפיגוע.

באירוע אחר נרצח דיפלומט ספרדי סמוך לדירתו בבירה. האירוע התרחש באזור שבו מתגוררים דיפלומטים רבים, אשר אמור היה להיות מאובטח כהלכה מפני אירועים כאלה. הדיפלומט, חוזה אנטוניו ברנל בן ה-34 הוצב בעיראק מטעם שירותי המודיעין של שגרירות ספרד. ברנל ברח מביתו בתחתונים ורגליים יחפות, כשהבחין בסכנה האורבת לו, אולם נורה ברחוב.

בספרד הביעו הפתעה מכך שהדיפלומט פתח את דלת הדירה לאנשים זרים, למרות ההכשרה שקיבל. לכן עולה החשד שאולי הכיר את המתנקש.

באירוע השלישי ירה מסוק בשיירה של צבא ארצות הברית, שנעה צפונית-מערבית לבגדאד. מן הירי נהרג חייל אחד. מותו של החייל העלה ל-92 את מספר ההרוגים בקרב הצבא האמריקני מאז הסתיימה המלחמה בעיראק, ב-1 במאי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by