בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כלת פרס נובל לשלום - פעילת זכויות אדם איראנית 
 
 תשואות לאחר הידיעה על הזכייה. שירין עבאדי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שירין עבאדי, סופרת ועורכת דין, קיבלה את הפרס על תרומתה לקידום זכויות נשים וילדים; גברה על מועמדים כמו בוש, האפיפיור ומרדכי וענונו; באיראן נאלצים לברך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שירין עבאדי, סופרת ועורכת דין בת 56 מאיראן, היא הזוכה בפרס נובל לשלום לשנת 2003, כך הודיעה היום (שישי) ועדת הפרס. עבאדי פעילה למען זכויות אדם בארצה והיא קיבלה את הפרס על פעילותה בתחום ובמיוחד על מאבקה למען קידום זכויות נשים וילדים, ועל מאמציה לקידום הדמוקרטיה.

עבאדי גברה על 164 מועמדים נוספים לזכייה בפרס, בהם האפיפיור, נשיא ארה"ב בוש, נשיא צרפת שיראק ומרדכי וענונו. בטלפון מביתה בפריס אמרה כלת הפרס: "אני מאושרת ומקווה שזכייתי תעודד את לוחמי החופש באיראן".

עבאדי תקבל את הפרס, בשווי 1.32 מיליוני דולרים, ב-10 בדצמבר באוסלו. היא האישה ה-11 שזוכה בפרס מאז החלו להעניק אותו, בשנת 1901. ועדת הפרס הנורבגית נימקה את זכייתה של עבאדי באומרה: "כעו"ד, שופטת, מרצה, סופרת ופעילה, היא הביעה את דעותיה בבירור בארצה ומחוץ לה".
 
 
עוד צויין בנימוקי הוועדה, כי עבאדי "אינה רואה כל סתירה בין איסלאם לבין זכויות אדם" וכי היא "מקצוענית, אמיצה, ולעולם לא חששה מפני איום על ביטחונה".

איראן נאלצה לברך רשמית את עבאדי על הזכייה בפרס. זאת, למרות שגורמים באיראן מסתייגים ממתן הפרס לפעילה לזכויות אדם וטוענים כי הוא נועד לקדם עמדות פוליטיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by