בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נחתמה עסקת הפלקון עם הודו 

נחתמה עסקת הפלקון עם הודו

 
 
חדשות נענע

על פי העסקה, הודו תרכוש 3 מערכות ביון ישראליות שיורכבו על מטוסים רוסיים; שווי העסקה: מעל מיליארד דולר; ישראל והודו דנות בעסקאות נשק נוספות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל, הודו ורוסיה חתמו היום (שישי) על עסקה שבמסגרתה תספק ישראל להודו שלושה מטוסי ביון מדגם פלקון. שווי העסקה מוערך ב-1.2 מיליארד דולר, העסקה הגדולה ביותר בתולדות התעשייה הביטחונית בישראל. ההסכם המדיני נחשב לתנאי מוקדם לקראת חתימה על חוזה עסקי.

הפלקון הוא מערכת ביון ישראלית, המיוצרת במפעל "אלתא" של התעשייה האווירית. מדובר במתקן רדאד המסוגל לקלוט נתנונים לטווח רחוק, המורכב על מטוס רוסי. מערכת הפלקון מסוגלת לזהות מטרות אוויריות בטווחים של מאות קילומטרים. כמו כן, על פי דיווחים זרים, המערכת מסוגלת לאסוף מודיעין אלקטרוני.

חתימת ההסכם עוכבה על ידי רוסיה במשך למעלה משנה, עקב דרישות כספיות שהציבה רוסיה למכירת שלושה מטוסי תובלה מסוג איליושין 67, שעליהם מותקנת המערכת. גם ארה"ב התנגדה תחילה להסכם, אולם הסירה את התנגדותה לאחר שיפור יחסי הודו-פקיסטאן וההערכה כי העסקה לא תוביל להתדרדרות המצב באיזור.

ראש הממשלה, אריאל שרון, ביקר לפני כחודש בהודו, שם הפעיל לחץ על השלטונות לביצוע עסקאות נשק עם ישראל. מלבד עסקת הפלקון דובר בביקור גם על מכירה של כלי נשק (רובי תבור חדישים ו-300 רובי צלפים ואמצעים לראיית לילה) וכן סיוע בהקמת כוח מיוחד לפעילות בחבל קשמיר במסגרתו תאמן ישראל 3,000 חיילים הודיים.

ישראל חתמה בעבר על הסכם דומה עם סין, אך העסקה בוטלה בלחץ אמריקני. העסקה המקורית עם סין כללה השבחה מקיפה של מערכות הביון במטוס למערכות מתקדמות מתוצרת ישראל בפרוייקט מורכב ויקר. עם זאת, העסקה נתקלה בהתנגדות האמריקנית חריפה על רקע המתיחות בינה לבין סין. כפיצוי על ביטול העסקה התחייבה ישראל לשלם לסין כרבע מיליארד דולר
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by