בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וטו אמריקני יביא לפיצוץ תהליך השלום 
 
 
חדשות נענע

הנציג הפלסטיני באו"ם קורא לאסור את בניית הגדר; ארה"ב: להחלטות חד צדדיות מסוג זה אין כל מטרה חיובית; מועצת הביטחון תקיים דיון פומבי בסוגייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנציג הפלסטיני באו"ם, נאסר אל-חילווה, הזהיר הערב (שישי) את ארצות הברית כי אם תטיל וטו על החלטת מועצת הביטחון בנושא הגדר, יביא הדבר לפיצוץ תהליך השלום. נאסר טוען כי אם יוטל וטו יידרש "פיתרון רדיקלי יותר או סכסוך מתמשך". אל-חילווה קרא למועצת הביטחון של האו"ם להצביע ביום שלישי בעד הצעת ההחלטה לפיה ייאסר על ישראל להמשיך בבניית הגדר בשטח הפלסטיני ותגונה הכוונה לבנות 600 יחידות דיור נוספות בהתנחלויות.

ממקורת באו"ם נמסר לסוכנות רויטרס כי צפוי רוב להצעה הפלסטינית, אם כי ייתכן שיוכנסו בה שינויים. נציג סין באו"ם אמר לרויטרס כי מרבית חברי המועצה "מרגישים שהגדר היא בלתי חוקית, והם רוצים לעשות משהו לגביה". עם זאת, מדברי הנציג האמריקני, ג'ון נגרופונטה, עולה כי ארצות הברית תטיל וטו על החלטה שכזו.

"לדעתנו להחלטות חד צדדיות מסוג זה אין כל מטרה חיובית, למרות שגם לנו יש הסתייגויות מפעולות ישראל בזוגיית בניית הגדר", אמר נגרופונטה לכתבים. לדבריו ההחלטה חייבת לכלול גינוי מפורש של ארגוני הטרור שנטלו אחריות לפיגועים בישראל, בהם הפיגוע הקשה בחיפה. בחודש שעבר הטיל נגרופונטה וטו על החלטת הגינוי הקוראת לישראל לחזור בה מתכניותיה המוצהרות "לסלק" את ערפאת.

דובר מחלקת המדינה האמריקנית, ריצ'רד באוצ'ר, אמר בממשל חושבים שהצעת ההחלטה בעניין הגדר היא חלקית ולא מייצגת את המצב באזור. באוצ'ר ציין כי לא נזכרים בה פיגועי הטרור. הדובר לא אמר אם ארצות הברית תטיל וטו על החלטה נגד בניית הגדר.

קודם לכן הערב החליטה מועצת הביטחון לקיים ביום שלישי דיון פומבי בסוגיית גדר ההפרדה. בכך נענתה המועצה לבקשה שהגישה סוריה בשם מדינות ערב. בדיון הפומבי יוכלו לשאת דברים כל נציגי המדינות החברות באו"ם. לאו"ם הוגשה טיוטת הצעת החלטה לפיה ישראל נתבעת לחדול מיידית מבניית הגדר ולהרוס את חלקח הגדר שכבר נבנו.

במקביל, עדיין עומדת במועצת הביטחון הצעת ההחלטה הסורית לפיה תגונה ישראל בעקבות ההתקפה על מחנה אימונים של ארגוני הטרור הפלסטינים בשטחה. עם זאת, גם אם ההצעה תשיג רוב, צפויה ארצות הברית להטיל וטו גם עליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by