בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולומביה: הכנסיה דורשת מידע מוכח על מצב החטופים 
 
 המשבר לא ייפתר בתקופה הקרובה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

"הכדור נמצא כעת בידי החוטפים", אמר אחד מראשי הכנסיה; מקורות בקולומביה מעריכים כי המשבר לא ייפתר בתקופה הקרובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסייה הקתולית בקולומביה מבקשת מארגון המורדים אי.אל.אן מידע מוכח על מצבם של שבעת החטופים, כך אמר אתמול (שישי) נציג של הכנסייה הקתולית בקולומביה המעורב במגעים לשחרור.

הכומר דאריו אצ'וורי הוא אחד משלושת חברי המשלחת המיוחדת של הכנסייה שיצאה שלשום מבוגוטה, בירת קולומביה, והגיעה לסנטה-מרתה, עיר המחוז בהרי סיירה נוואדה, כדי לפתוח במו"מ על שחרור החטופים. "הכדור נמצא כעת בידי החוטפים", אמר אצ'וורי, והוסיף: "עכשיו על החוטפים לעשות את הצעד הבא ולומר לנו היכן ניפגש".

חבר משלחת אחר ביקש מהעיתונאים הרבים שלא להכביד עליה, על מנת שלא לפגוע במאמצי החיפוש. בכך רמז, כי על העיתונאים להימנע מנסיונות לעקוב אחרי המשלחת. זאת, לאחר שהצבא ושירותי הביטחון של קולומביה הבטיחו מצידם שלא לעשות זאת.

בתוך כך, מקורות בקולומביה מעריכים כי המשבר לא ייפתר בתקופה הקרובה. באתר האי.אל.אן פורסמה רשימת תביעות ארוכה מהממשלה. הארגון דורש לשפר את תנאי חייהם של האיכרים באזור סיירה נוואדה, ותובע לשחרר את חבריו הכלואים.

אתמול שוחרר בכיר הארגון, קרלוס ארתורו ולנדייה, אחרי שריצה תשע מתוך 20 שנות מאסר שנפסקו לו. הוא שוחרר לפי החלטת שופט, לכאורה ללא קשר למשבר החטופים. אך השחרור עשוי לסייע בסיום הפרשה: בכלא נחשב ארתורו לאיש קשר בין האי.אל.אן לממשלה, והיה מעורב במגעים בין הצדדים.

שבעת המטיילים נחטפו בקולומביה באמצע ספטמבר. בין החטופים ארבעת הישראלים בני דניאל, אורפז אוחיון, עידו יוסף גיא וארז אלטויל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by