בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: ישראל מתכננת תקיפת אתרי גרעין באיראן 
 
 גורם רשמי בישראל אישר את הדיווח (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

כך מדווח ה"דר שפיגל" המסתמך על גורמי מודיעין ישראליים; לטענתו, למוסד תוכנית מפורטת לתקיפה; ה"לוס אנג'לס טיימס": לישראל יכולת שיגור טילים גרעיניים מצוללות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השבועון הגרמני "דר שפיגל" מפרסם היום (שבת) בהסתמך על גורמי מודיעין ישראלים, כי ישראל מוכנה להנחית מכת מנע על אתרי הגרעין של איראן, כדיי לשתק אותם ולמנוע ייצור נשק גרעיני משום שהתהליך הגיע לשלב מתקדם.

לטענת השבועון, יחידה מיוחדת במוסד קיבלה לפני שבועיים הוראה להכין תוכנית תקיפה מפורטת. בידיעה של "שר שפיגל", מצוטט טייס קרב של ישראל האומר כי מדובר במשימה סבוכה, אך ברת ביצוע מבחינה טכנית.

עוד פורסם כי, ידוע לישראל על שישה אתרי גרעין באיראן, ועל פי התסריט מטוסי אף-16 אמורים לתקוף אותם בו זמנית ולהוציאם מכלל פעולה. להערכת המוסד האיראנים כבר הגיעו ליכולת ייצור של אוראניום מועשר שניתן לייצר ממנו פצצות גרעיניות. צוין כי שלושה מן האתרים הגרעיניים הכלולים בתוכנית המוסד, כלל לא היו ידועים בעולם עד כה.

אם יעשו מומחי הסוכנות לאנרגיה אטומית ביקורי פתע באתרים הללו, אומרים מומחי ביטחון ישראליים, יש לאיראנים ממה לחשוש, כי יש להם מה להסתיר.
 

לישראל יכולת שיגור טילים גרעינים מצוללות

ישראל הסבה טילי שיוט אמריקנים לטילים בעלי יכולת לשאת ראשי נפץ גרעיניים על גבי צוללות, כך מפרסם היום ה"לוס אנג'לס טיימס". לפי הדיווח, ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שבאפשרותה לשגר נשק גרעיני מהאוויר, היבשה והים.

על פי העיתון, גורם רשמי בישראל אישר את דיווחם של שני פקידים בממשל בוש אודות ההסבה. שלושת המקורות ביקשו מן העיתון שלא לחשוף את זהותם.

פרשנים שהתראיינו לעיתון מעריכים כי פיתוחה של יכולת זו על ידי ישראל, עלול להפריע למאמציה של ארה"ב לסכל את תוכניותיה של איראן להצטייד בנשק גרעיני. מדינות ערב טוענות כי האו"ם מעלים עין מפיתוח נשק גרעיני בישראל בעוד שדורש מאיראן לעצור כל פיתוח דומה.

כזכור, בתחילת אוקטובר הודיעה איראן, כי תעשה כל שביכולתה להרגיע את החששות הבינלאומיים מהתחמשותה הגרעינית עד ה-31 באוקטובר, מועד פקיעת האולטימטום שהציבה לה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לחשוף את התוכנית. הסוכנות הזהירה את איראן כי אם לא תעמוד בו, יובא העניין בפני מועצת הביטחון של האו"ם, העשויה להחליט על הטלת סנקציות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by