בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דמשק: לסוריה הזכות להגן על עצמה 
 
 ``תקיפת ישראל מבטאת חולשה``. אסד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אמרה היום דוברת משרד החוץ הסורי; ירושלים בתגובה: ישראל רואה בכל מדינה שנותנת חסות לטרור מטרה לגיטימית לתקיפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"לסוריה יש זכות להגנה עצמית במקרה של תקיפה ישראלית נוספת בשטחה", כך אמרה היום (שבת) דוברת במשרד החוץ הסורי בתדרוך לעיתונאים. דובר במשרד החוץ הישראלי אמר בתגובה כי ישראל נוקטת במדיניות זו על מנת "להגן על אזרחיה מפיגועי טרור דוגמת הפיגוע במסעדה בחיפה ביום שבת שעבר".

הדובר, גדעון מאיר, הוסיף כי "ישראל רואה בכל מדינה שנותנת חסות לארגוני טרור ובמנהיגי הארגונים הללו מטרות לגיטימיות לתקיפה, מתוך הגנה עצמית".

באותו עניין, נשיא סוריה אסד אמר השבוע כי "ישראל מנסה לגרור את סוריה ואת שאר מדינות האזור למלחמה". בראיון לעיתון "אל-חיאת", היוצא בלונדון, תקף אסד את ממשלת ישראל ואמר כי "מדובר בממשלת מלחמה, שהצידוק לקיומה הוא המלחמה". הוא הוסיף כי ההפצצה הישראלית בסוריה מבטאת חולשה של ישראל, שלא מצליחה להתמודד עם המאבק הפלסטיני.

בתוך כך, עיתון "הארץ" מפרסם מפי גורמים באו"ם כי ייתכן וסוריה תסיר את הצעת ההחלטה על גינוי ישראל בעקבות ההתקפה בשטחה. ההצעה עדיין עומדת תלויה במועצת הביטחון, וייתכן כי יתקיים בה דיון ביום שלישי הקרוב.

בסוף השבוע שוחח שר החוץ, סילבן שלום, עם שרת החוץ של ספרד. בעקבות השיחה הקשיחה ספרד את עמדתה בנושא הצעת ההחלטה של סוריה. ארה"ב מאיימת להטיל וטו על הצעת ההחלטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by