בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לפחות 6 הרוגים בפיצוץ במפקדת ה-CIA בבגדאד 
 
 נשמע פיצוץ עז ועשן שחור היתמר במקום. בגדאד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מכונית תופת לבנה פרצה דרך מחסום והתפוצצה מול הכניסה למלון בו שוכנת המפקדה; המלון משמש גם בכירים אמריקנים ואנשי המועצה המחוקקת בעיראק; עשרות נפצעו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפחות שישה בני אדם נהרגו אחר הצהריים (ראשון) בפיצוץ מכונית תופת סמוך למלון "בגדאד" בו נמצאת מפקדת ה-CIA בעיראק. כך נמסר מסוכנות רויטרס. עדי ראייה מסרו כי ראו מכונית לבנה פורצת דרך מחסום ביטחון ומתפוצצת מול הכניסה למלון השוכן במרכזה של בירת עיראק.

המלון משמש אנשי CIA, בכירים אמריקנים, בכירים במועצה המחוקקת של עיראק ואזרחים אמריקנים. נראה כי עשרות בני אדם נוספים נפצעו בפיצוץ.

מסוקים אמריקנים חגים מעל איזור הפיצוץ וכוחות אמרנקנים ועיראקים גדולים הגיעו למקום. רבים עזבו את המקום, על מזוודותיהם. לדבריהם לא נפגעו אך לחדריהם נגרם נזק רב.

לפני ארבעה ימים נהרגו עשרה בני אדם בפיצוץ מכונית תופת בתחנת משטרה בשכונה שיעית בבגדאד.
 

נעצרו ארבעה ממקורביו של סדאם

כוחות צבא אמריקניים בעיראק פשטו אתמול על שלושה בתים סמוך לעיר מולדתו של סדאם חוסיין, תקרית, ועצרו ארבעה חשודים, שניים מהם אנשי משמר הרפובליקה. בהודעת הצבא האמריקני נמסר כי בפשיטות נעצרו שבעה מתומכי סדאם, ונתפסו 50 רובים מסוג קלצ'ניקוב. במקביל השתלטו כבאים עיראקים על דליקה שפרצה בצינור ראשי בצפון עיראק, וככל הנראה מדובר בחבלה מכוונת.

גורם בכיר בצבא ארה"ב אומר כי אחד החשודים שנעצר, בשנות החמישים לחייו, עבד בשירותי הביטחון של סדאם חוסיין, שסיפקו שירותי אבטחה לאישים בכירים בממשל שהופל. "אנו מרוצים מאוד מתפיסת החשוד", נמסר, "הוא בעל ערך מודיעיני רב".

בחיפושים בביתו נתגלו מסמכים וצילומים של סדאם חוסיין בהזדמנויות שונות ובאירועים רשמיים. בחקירתו טען החשוד כי הוא עזב את בגדאד מעט לאחר שהעיר נפלה בידי כוחותה הקואליציה בחודש אפריל, וחזר להתגורר עם משפחתו בתיקרית.

המעצר התאפשר בזכות מידע שמסר משתף פעולה עיראקי לכוחות הקואליציה. המודיע הצביע על שלושת הבתים כעל מיקום אפשרי למעבדות חבלה. בפשיטה לא נמצאו אמצעי חבלה ואולם נמצאו כלי נשק, ומדים מתקופת שלטון סדאם.

בתוך כך, סמוך לעיר כרבלה נהרג אתמול קצין משטרה עיראקי ושישה שוטרים נפצעו לאחר שרימוני יד הושלכו לעבר עמדת ביקורת. שלושה חשודים במעשה נעצרו והועברו לחקירה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by