בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יושבה המחלוקת בין אבו-עלא לערפאת 
 
 בינתיים עוד אין מצב לפיוס. ערפאת ואבו-עלא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

השניים הגיעו לפשרה בעניין מינוי נאסר יוסף לתפקיד שר הפנים; הןןעדה המרכזית של הפתח דנים כעת באישור מינויו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועדה המרכזית של הפתח מתכנסת הערב (שבת) ברמאללה לדון בבקשת ראש הממשלה הפלסטיני, אבו-עלא למנות את יאסר יוסף לשר הפנים. דוברו של יאסר ערפאת, אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי יושבה המחלוקת עם אבו-עלא והוסכם למנות את יוסוף לשר הפנים.

מוקדם יותר, נודעדו יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, וראש הממשלה הפלסטיני, אבו-עלא, בניסיון להגיע לפשרה בעניין מינוי שר הפנים, אולם שוב התעוררה מחלוקת בין הצדדים.

המשבר החל השבוע לאחר אבו-עלא ביקש מערפאת לשחררו מתפקיד ראש הממשלה, משום שזה סירב להענות לדרישת שר הפנים המיועד, נאסר יוסף, לפיה יובטח לו כי כל מנגנוני הביטחון יהיו בסמכותו. המשבר החמיר לאחר שבמועצה המחוקקת לא התקיימה הצבעה על יעדי הממשלה.

בפגישתם היום אמר ערפאת כי אם נאסר יוסף עצמו הוא המכשול בפני הקמת ממשלת חירום, הרי שיש לחפש מועמד אחר במקומו, המקובל על שני הצדדים.

לדברי מקורות פלסטינים, בין השניים נוצרה מחלוקת גם בנושא אופי הממשלה החדשה. אבו-עלא מעוניין לכונן ממשלה שפועלת באופן רגיל, ותוצג בפני המועצה המוחקקת. לעומתו, ערפאת מעוניין להקים ממשלת חירום שאינה זקוקה לאישור המועצה. מקורבים לאבו-עלא חוששים שממשלה שלא תקבל תזכה לתמיכת המועצה המחוקקת לא תהייה חזקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by