בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: ניתוח להפרדת תאומים המחוברים בראשם 

ארה"ב: ניתוח להפרדת תאומים המחוברים בראשם

 
 
חדשות נענע

40 רופאים ואנשי צוות בבית חולים בטקסס ינסו להפריד את מוחמד ואחמד אברהים בני השנתיים המחוברים בראשם; הניתוח המסובך עלול להסתיים במותם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בארה"ב החל היום (שבת) ניתוח מסובך להפרדת שני תאומים סיאמים בני שנתיים, המחוברים בראשם. הרופאים חוששים שהניתוח עלול להסתיים במותם. הניתוח יארך קרוב ל-24 שעות, וכרוך בסיכון גבוה ביותר. גם אם ישרדו, צפוים התאומים לנזק מוחי מסוים, אך ייתכן כי יתגברו עליו בשל גילם הצעיר. בניתוח משתתפים צוות של 40 רופאים, אחיות ואנשי צוות נוספים.

התאומים מוחמד ואחמד אברהים נולדו עם מוחות נפרדים אך עם עורק מרכזי משותף. הם אינם יכולים לעצום את עיניהם, להזיז את צווארם או לבלוע מזון. הם הגיעו לארה"ב ביוני אשתקד לבדיקות לקראת הניתוח, לאחר שרופא מצרי פירסם קריאה עולמית בבקשה לסייע להם.

אביהם של הפעוטות אמר כי הוא מעוניין שלבניו יהיה סיכוי לנהל חיים נורמליים. "אם הם יישארו כפי שהם, הם לא יהיו נורמליים", טען האב.

בשלוש השנים האחרונות ביצעו מנתחים ברחבי העולם לפחות חמישה ניתוחים להפרדת תאומים המחוברים בראשם, שלושה מהם הצליחו. באחד מהניתוחים נפטר אחד התאומים ובניתוח נוסף, שבו הופרדו התאומות האיראניות, לפני מספר חודשים, מתו שתי המנותחות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by