בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דאלאס: הופרדו בהצלחה התאומים הסיאמיים 
 
 השלב המסוכן הוא הפרדת כלי הדם בראש. אחמד ומוחמד איברהים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

התאומים המצריים, אחמד ומוחמד איברהים בני השנתיים היו מחוברים בבסיס ראשם וחלקו עורק ראשי; הניתוח נמשך 27 שעות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרופאים הצליחו הערב (ראשון) להפריד את התאומים המצריים בני השנתיים, שחוברו בבסיס ראשם, ונתנו להם בכך חיים עצמאיים בתהליך רפואי מסובך, עד עתה, לא דווח על סיבוכים.

18 רופאים שעמלו במשמרות ניתחו את התאומים אחמד ומוחמד איברהם בבית החולים לילדים בדלאס. הם הופרדו לאחר 27 שעות, בשעה שהרופאים מנסים לבנות מחדש את גולגלתם.

אתמול עסקו הרופאים במיקום הבנים במיטה שהוכנה במיוחד, אשר מאשפרת לרופאים לסובב את גוף המנותחים באופן שמאפשר גישה ישירה להחלק הקדמי הואחורי של ראשם. השלב הראשון בניתוח היה הסרת רשמות עור שהוחדרו לראשם של הילדים לפני חמישה חודשים, במטרה לצמיח עור אשר יכסה את הצלקות בראש.

הניתוח החל אתמול, לאחר יותר משנה של הכנות, הניתוח היה תהליך מסוכן ביותר, אחד התאומיים או שניהם היו עשויים שלא לשרוד את הניתוח. בנוסף, היה חשש שגם אם יצליח הניתוח עלולים השניים לסבול מפגיעה מוחית. קבוצה של מומחים קבעה כי ניתן להפריד את הילדים. למרות שחלקו עורק ראשי, כל אחד מהילדים הוא בעל מוח משלו.

אחמד ומוחמד איברהים נולדו בשנת 2001, בניתוח קיסרי לסבח אבו אל-וופה ולבעלה, איברהים מוחמד איברהים, בעיר קוס בדרומה של מצרים. עמותה רפואית ללא רווח, המסייעת לילדים בעלי מומים בבפניהם או בראשם, ארגנו את הבאת התאומים לדאלאס לניתוח ההפרדה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by