בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אירופה מציעה לישראל להצטרף לגוש האירופי באו"ם 

אירופה מציעה לישראל להצטרף לגוש האירופי באו"ם

 
 
חדשות  נענע


ישראל שוקלת את ההצעה. לראשונה תצורף ישראל רשמית לגוש אזורי באו"ם שיאפשר לה בעתיד להתמודד על מושב במועצת הביטחון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האיחוד האירופי עומד להציע לישראל להצטרף, בתנאים מסויימים, לקבוצה אזורית באו"ם, "מערב אירופה וקבוצות אחרות", ובכך יתאפשר בעתיד לישראל, לראשונה, להתמודד על תפקידים ומושבים שונים בארגוני האו"ם, כולל מועצת הביטחון של האו"ם.

סוכנות רויטרס מוסרת כי האיחוד האירופי דן בנושא כבר כשישה חודשים, וצפוי להכריע ביום שלישי הקרוב בעניין, בדיון של הוועדה הפוליטית של האיחוד. ההחלטה צפויה להטיל מספר מגבלות על ישראל עם צירופה לקבוצה, ולא ברור אם ישראל תענה להצעה.

באם תצטרף ישראל ל"מדינות מערב אירופה וקבוצות אחרות", הידוע בכינוי weog , היא תוכל להתמודד על מושבים רבים בוועדות שונות של האו"ם, כולל 10מושבים במועצת הביטחון של האו"ם המתחלפים ברוטציה בין חמשת הקבוצות האזוריות, בכדי לשמור על איזון גיאוגרפי.

למרות שמספר מדינות אינן מקבלות מושב שכזה, ישראל היא המדינה היחידה שכיום אין באפשרותה להתחרות על מושב כזה כלל. התנגדות של מדינות ערב מונעת מישראל להצטרף לקבוצה האיסלמית באו"ם, המייצגת את האזור.

ישראל, בתמיכתה של ארצות הברית, מנסה כבר שנים להצטרף לweog , אולם רק עם עלייתו של אהוד ברק לשלטון החליטו באיחוד האירופי לפעול למען צירופה של ישראל לקבוצה.

על פי הדיווחים ההצטרפות תוצא לישראל עם מגבלות הכוללות הבטחה כי לא תתמודד על מושב במועצת הביטחון או במועצות הכלכליות בשש השנים הקרובות, וכן איסור על ישראל להתמודד על עמדות במוסדות הארגון מחוץ לבניין האו"ם בניו יורק, כגון זה בז`נבה.

קבוצת weog כוללת, מלבד 15 מדינות האיחוד האירופי, גם את קנדה, אנדורה, אוסטרליה, ליכטינשטיין, מלטה, מונקו, ניו זילנד, סאן מרינו ותורכיה.

דיפלומטים מוסרים כי ישראל שוקלת כעת את הצעת האיחוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by