בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משלחת מצרית תנסה לגשר בין ערפאת לאבו-עלא 
 
 הכל בסדר. אבו עלא בדרך למוקטעה, אתמול (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זאת במטרה לחזק את ממשלת החירום ולהרחיבה, על מנת למנוע את התפטרות אבו-עלא בעוד 3 שבועות; מקורבי ערפאת: ממשלת אבו-עלא תצא לדרך בקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מצרים תנסה בימים הקרובים לגשר על המחלוקת בין יו''ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לבין ראש הממשלה, אבו-עלא, באמצעות משלחת שתשוגר לרמאללה.

לדברי מקורות פלסטיניים בכירים, בראש המשלחת יעמוד ראש המודיעין המצרי, הקולונל עומר סולימאן, והיא תפעל לחיזוק ממשלת החירום ולהרחבתה, במטרה למנוע את התפטרות אבו-עלא בעוד שלושה שבועות, אז תסתיים תקופת כהונתה של ממשלת החירום הפלסטינית.

עוד נמסר כי נעשים גם מאמצים אירופאים, בתיאום עם המצרים ועם גורמים בינלאומיים נוספים, לנסות וליישב את המחלוקת.
 

אבו-עלא: אפרוש מתפקידי בעוד שלושה שבועות

 
היום הודיע אבו-עלא לערפאת ולמועצת הפתח כי אינו מתכוון להמשיך לכהן כראש ממשלה אחרי תחילת כהונת הממשלה הפלסטינית החדשה. נמסר כי אבו-עלא אמר בפגישה עם חברי מועצת הפתח כי ``ממשלה חדשה תיווצר בעוד שלושה שבועות``, והוסיף: ``עם ראש ממשלה חדש, גם``.

לפי שעה עומד אבו-עלא בראש קבינט חירום מצומצם שמונה לפני כשבוע על ידי ערפאת. במהלך השבוע התנגשו השניים בנושא מינויו של הגנרל נאסר יוסוף לשר הפנים הפלסטיני, ובשאלת יכולתו של ערפאת לפזר את הקבינט הפלסטיני באמצעות צו.

אם אבו-עלא יממש את איומו, יהיה ראש הממשלה הפלסטיני השני, אחרי אבו מאזן, הפורש מהתפקיד במהלך החודש האחרון. עם זאת ממקורביו נמסר כי הוא אינו שולל להמשיך בתפקיד גם אחרי תום כהונת קבינט החירום, אם יאשר הפרלמנט את השרים שימנה.

מוקדם יותר מסר דוברו של ערפאת , נביל אבו-רודיינה, כי הבוקר סיכמו ערפאת ואבו-עלא, שממשלת אבו עלא תכהן לתקופה של כשלושה שבועות, ותשמש כממשלת מעבר. לפי רודיינה הגיעו השניים להסכמה גם בשאלת מינויו של נאסר יוסוף. טרם ידוע אם ערפאת הסכים להעניק ליוסוף את השליטה בכל מנגנוני הביטחון הפלסטינים.

שרי ממשלתו המיועדת של אבו-מאזן סירבו בימים האחרונים להתחיל בתפקידם, לאחר שערפאת הכניס לצו הנשיאותי להקמת ממשלת החירום שעיף שבו נכתב: "משימה מרכזית בפעולת הממשלה היא חיזוק האחדות הלאומית הפלסטינית". השרים חששו כי עימות עם החמאס, במקרה של התנגדות הרחוב לממשלה, יביא להאשמתם כי לא מילאו את הצו. נאסר יוסוף היה הראשון שסירב להישבע אמונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by