בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסמכי יום הכיפורים יגלו: גולדה ידעה ולא דיברה 
 
 
חדשות נענע

ראש הממשלה בתקופת יום הכיפורים לא סיפרה לחברי ועדת חוץ וביטחון על היערכות צבאות ערב, גם אחרי שהוזהרה על ידי המלך חוסיין; אחרי 30 שנה, תחשוף הכנסת את פרוטוקלי הישיבות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גולדה מאיר, ראש הממשלה בתקופת מלחמת יום הכיפורים, העלימה מחברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת מידע על ריכוזי צבא מצריים וסוריים לאורך תעלת סואץ וברמת הגולן. כך עולה מהפרוטוקולים של הישיבות שקיימה הוועדה בשבוע שלפני פרוץ המלחמה.

המסמכים, שסודיותם פגה החודש, ייחשפו היום, לבקשת עיתון הארץ, ערוץ 10 וכלי תקשורת נוספים שפנו ליו"ר ועדת החוץ והביטחון הנוכחי, יובל שטייניץ.

מהכתוב בהם עולה כי חברי הוועדה אכן לא קיבלו דיווחים מתאימים מגולדה, משר הביטחון משה דיין ומראשי צה"ל שהשתתפו בדיונים. חשיפתם מחזקת את טענותיו של יו"ר הוועדה דאז, עו"ד חיים צדוק, כי הוא וחברי הוועדה "לא ידעו שום דבר", וכי ראש הממשלה מאיר "פשוט לא ידעה".

בשש הישיבות שקיימה הוועדה בין 19 בספטמבר ל-6 באוקטובר, יום פרוץ המלחמה, לא נדונה ההיערכות הצבאית של סוריה ומצרים, אך לעומת זאת מצאה ראש הממשלה זמן לעדכן את חברי הוועדה במצב העלייה מברית המועצות ובעקירת שבטים בדואים בפיתחת רפיח. זאת, גם אחרי שחוסיין מלך ירדן הזהיר את גולדה ב-26 בספטמהר, מפני המלחמה שצפייה לפרוץ בקרוב.

הפעם הראשונה שבה עודכנו חברי הוועדה בהיערכות צבאות ערב היתה ביום הכיפורים בשעה 11 בבוקר, שלוש שעות וחמש דקות לפני הפלישה המצרית למוצבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by