בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יום השנה לפיגוע בבאלי; אלפי משתתפים בטקסי זיכרון  
 
 כ-2,000 בני אדם השתתפו בטקס בחוף בו בוצע הפיגוע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בפיגוע נרצחו 202 בני אדם, רובם אוסטרלים; אוסטרליה: נשוב לאינדונזיה ונוכיח כי אי אפשר לשבור רוחנו; אינדונזיה מזהירה מפני פיגועים נוספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפיגוע קטע את חופשתם של אוסטרלים רבים. פינוי הפצועים (רויטרס)
 הפיגוע קטע את חופשתם של אוסטרלים רבים. פינוי הפצועים (רויטרס)   
אלפי ניצולים וקרובי משפחה ציינו היום (ראשון) שנה לפיגוע באי באלי באינדונזיה, שבו נהרגו 202 בני אדם. כ-2,000 בני אדם השתתפו בטקס בחוף קוטה, בו פוצצו מכונית תופת סמוך לשני מועדוני לילה בהם שהו תיירים מערביים רבים. הפיצוץ גרם לדליקת ענק, שהרסה את המועדון כליל, ולנפגעים רבים. בטקס השתתפו גם ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד ומנהיגים מאינדונזיה.

אוסטרליה היא המדינה שנפגעה באורח החמור ביותר בפיגוע, לאחר שאיבדה 88 אזרחים. ג'ייסון מדן מפרת', שאיבד שבעה מחבריו לנבחרת הפוטבול, אמר בבאלי כי "אם לא נחזור לפה זה סימן שהם ניצחו. הגענו לפה כדי להראות שאי אפשר לשבור את הרוח האוסטרלית. אנחנו נמשיך לבוא לפה". גם ברחבי אוסטרליה נערכו טקסי זיכרון לציון הפיגוע. כ-1,100 בני אדם השתתפו בטקס הזיכרון בסידני, שנערך באתר הזיכורן ששמו שונה ל"מפגש הדולפינים", על שם קבוצת הרגבי "הדולפינים" שאיבדה שישה מחבריה.
 

אינדונזיה: לא ננוח עד שנתפוס האחראים

השר לביטחון פנים באינדונזיה, סוסילו במבנג יודהויונו הבטיח בטקס כי ימשיך להלחם בטרור ואמר כי אינדונזיה לא תנוח עד שתתפוס את כל האחראים לפיגוע. עד כה נעצרו כ-40 חשודים במעורבות בפיגוע, ו-20 מהם כבר עמדו לדין, על שלושה בני אדם כבר נגזר גזר דין מוות לאחר שהורשעו במעורבות ובתכנון הפיגוע.

אינדונזיה טוענת כי את הפיגוע ביצע ארגון ג'מעה אל איסלאמיה, ארגון הפועל בדרום מזרח אסיה ונמצא בקשרים עם ארגון אל קאעידה. אינדונזיה הזהירה לאחרונה כי זה רק עניין של זמן עד שהארגון יבצע פיגועים נוספים באינדונזיה או מבקומות אחרים באיזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by