בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארבעה מיועצי שרון חשודים שעברו על חוק עובדי המדינה 
 
 עסקו בקידום חבר בפריימריס. מרכז הליכוד (למצולמים אין קשר לפרשה)   
 
חדשות נענע

כך חשף היום גל"צ; נציבות שירות המדינה חוקרת חשד שעסקו בפעילות פוליטית אסורה, במהלך הפריימריס בליכוד; לשכת רה"מ: הם פעלו תחת הנחיות משפטיות ברורות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארבעה מיועציו הפוליטיים של ראש הממשלה, אריאל שרון, נחקרו בחשד שעברו על חוק עובדי המדינה, כשעסקו בפעילות פוליטית במהלך הפריימריס בליכוד לפני כשנה, למרות היותם עובדי מדינה, כך נחשף היום (ראשון) בגלי צה"ל.

מדובר ביועץ הכנסת, אורן מגנזי, היועצת לנושא הרשויות המקומיטות, שירז פרידמן וראש המחלקה העברית בלשכה, אלה רפאל, שניסו, על פי החשד, לקדם את בחירתו למרכז הליכוד של יועץ פניות הציבור, יואל חסון. הם נחקרו לפני שבוע בנציבות שירות המדינה, בעקבות מכתב אנונימי שהגיע לידי הנציבות.

לפני כשנה הונחו עובדי המדינה, על ידי הנציבות, שאסור להם לקחת חלק בפעילות פוליטית ובמערכת הבחירות. לנציבות הגיעו ידיעות על כך שיועציו של ראש הממשלה פעלו למען בחירתו של עמרי שרון, קידמו מועמדים נוספים ועסקו בפעילות פוליטית, תוך שימוש באמצעים של משרד ראש הממשלה, כמו טלפונים.

נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, החל לטפל בחשדות ודיבר על כך עם ראש הלשכה, דב וייסגלס, אך הסיפור "שקע". לפני כשבועיים הגיע מכתב אנונימי לנציבות ובו תלונה על פעילות היועצים. למכתב צורפו תמונות של הארבעה מאירועי הפריימריס והנציבות התחילה לחקור שוב. יצויין כי לעובדי מדינה מותר לנכוח במרכז המפלגה אך אסור להם שדל אנשים להצביע לאדם זה או אחר, לכן התמונות לא מוכיחות שנעברו עבירות.

חקירת הפרשה הועברה לטיפול אגף החקירות בנציבות המדינה, ולפני כשבוע הוזמנו הארבעה לחקירה. הם נשאלו אם ניסו לקדם את חברם ללשכה, היועץ יואל חסון, במרכז הליכוד, למרות ההנחיות. חסון עצמו נחקר בחשד שהשתמש ברכב ממשלתי גם בתקופה בה ניסה להבחר למרכז הליכוד. מדובר ברכב של לשכת ראש הממשלה ששימש אותו במסגרת תפקידו כיועץ.

החקירה נמשכת בנציבות שירות המדינה, שם אומרים ללא התרגשות, "אנו בסך הכל בודקים בדיקה ראשונה".
 

לשכת רה"מ: לא מצאנו לנכון להתייחס למכתב אנונימי

 
מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "עובדי הלשכה פעלו תחת הנחיות משפטיות ברורות, בנוגע להימנעות מתעמולת בחירות, במהלך מערכת הבחירות של שנת 2003".

בנוגע לתלונה, נמסר מהלשכה, כי תחילתה במכתב אנונימי שנשלח לנציבות לפני כ-10 חודשים, ולכן לשכת ראש-הממשלה לא מצאה לנכון להתייחס אליה, ברמה משמעתית, אלא רק לחדש ולהבהיר את ההוראות הנוגעות לפעילות מפלגתית של עובדי מדינה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by