בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העליון ידון בפרשת טננבוים בעוד שבוע 
 
 עלול להפגע מפרסום נסיבות חטיפתו. טננבוים   
 
חדשות נענע

השופט ג'ובראן קבע כי אין לפרסם דבר עד למועד זה; המשפחה: אם הפרסום יסתור המידע שמסר לחוטפיו, הם עלולים להמשיך לענותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון ידון ביום שני הבא בערעורה של משפחת טננבוים. שופט בית המשפט העליון, סלים ג`ובראן, הורה היום (שני) לעכב את פרסום נסיבות חטיפתו של טננבוים עד למועד זה.

משפחת טננבוים עירערה בפני העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, שהתיר לפרסם את נסיבות חטיפתו בידי החיזבאללה, לפני כשלוש שנים. יחד עם ערעור המשפחה הוגשה גם בקשה, לעיכוב הליכי פרסום המידע, עד תום הדיונים בערעור עצמו.

"המשפחה החליטה שאם יפורסמו דברים שחיזבאללה לא יודע, הדבר עלול לסכן את חייו", הודיע פרקליטה של המשפחה, עו"ד רועי בלכר. "כל פרסום בישראל על החטיפה, עלול לסתור דברים שמסר טננבוים בחקירתו, לחיזבאללה והדבר עלול לגרום לכך שחוטפיו יערכו לו חקירות נוספות וימשיכו בעינויים", מסר.

בהתייחס לפרסומים השונים שנפוצו בישראל, בין היתר על מעורבותו של טננבוים בעסקי הסמים, אמר עו"ד בלכר כי מדובר ב"רכילות שנועדה להבאיש את ריחו". פרקליטה השני של המשפחה, עורך הדין אלי זהר, אמר בראיון לרדיו fm103 בתל אביב, כי הוא מבקש למנוע את פרסום נסיבות חטיפתו של אלחנן, על מנת שלא יוצג כ``סוחר סמים עלוב`` וכי היה מעדיף שטננבוים יוצג כאלוף משנה.

העתירה לבית המשפט הוגשה על ידי 'הארץ' ו'ערוץ 10' שביקשו לחשוף את פרטי הפרשה. המשפחה ביקשה לאסור את הפרסום מכיוון שלטענתה, הוא עשוי לסכן את חייו של טננבוים ולחבל בסיכויי עסקת השבויים עם החיזבאללה.
 

"לא ניתן לחיזבאללה להעניש את טננבוים בשמנו"

 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אומר כי ``אם יתברר שאלחנן טננבאום ביצע פעולה בלתי חוקית, הוא ייענש כאן``. בראיון לעיתון ``ג`רוזלם פוסט`` אמר שרון: ``איננו יכולים לאפשר לחיזבאללה להעניש אותו בשמנו``.

נשיא המדינה, משה קצב, אומר כי יש להביא לשחרורו של טננבוים ללא קשר לנסיבות שבהן נחטף. לדבריו, הסיבה שבגללה נחטף טננבוים היא היותו ישראלי ויהודי, ולכן מדינת ישראל מחוייבת להביא לשחרורו.

אל"מ (מיל') טננבוים, בן 57 ממרכז הארץ, נחטף באוגוסט 2000 בעת ששהה בחו"ל. ממערכת הביטחון נמסר כי הוא שהה בחו"ל כאדם פרטי, ולא מטעמה של מדינת ישראל. כן הוגדרו נסיבות החטיפה כ"בעייתיות מאוד".
 

השר שלום: לא ישוחררו אסירים מצרים ללא שחרור עזאם

נציג ישראל למשא ומתן על חילופי השבויים, אילן בירן, ייצא היום לגרמניה לסיכום הפרטים הסופיים של העסקה עם החיזבאללה. על פי ההסכם ישוחררו בין 300 ל-400 אסירים פלסטיניים ולבנוניים, בתמורה להחזרת טננבוים וגופותיהם של שלושת החיילים שנחטפו בלבנון.

שר החוץ, סילבן שלום, אמר בראיון לגלי צה"ל, כי אין עדיין הסכמה בין ישראל לחיזבאללה על זהות האסירים שישוחררו במסגרת עסקה, על מספרם ועל ארצות מוצאם. הוא הבהיר שישראל לא תשחרר אסירים מצרים, כל עוד קהיר אינה מסכימה לשחרר את עזאם עזאם.

הנשיא קצב הביע היום תקווה שנשיא מצרים, חוסני מובארק, ייענה להפצרות ישראל לשחרר את עזאם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by