בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כספי סדאם המופקדים בסוריה מממנים טרור 
 
 הממשל האמריקני דורש מסוריה להחזיר את הכסף. אסד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך מדווח השבועון האמריקני "טיים"; החשד הוא כי 3 מיליארד דולר השייכים לסדאם חוסיין מממנים מלחמת טרור נגד החיילים האמריקנים בעיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השבועון ``טיים`` מגלה בגיליון שיצא מחר (שני) לדוכנים כי 3 מיליארד דולר השייכים לסדאם חוסיין מופקדים בבנקים ממשלתיים בסוריה, וגורמי מודיעין אמריקנים חוקרים אם סכום הכסף הזה משמש למימון מלחמת הטרור נגד החיילים האמריקנים בעיראק.

השבועון מצטט בכיר בממשל האמריקני, שאומר כי וושינגטון דרשה מדמשק להחזיר את הכסף, וכי היא אינה מרוצה משיתוף הפעולה הסורי עם הטרור נגד החיילים האמריקנים בעיראק. שר החוץ האמריקני, קולין פאוול, דרש מהממשל הסורי את הדברים במהלך פגישה בדמשק במאי האחרון, עם נשיא סוריה, בשאר אסד.

המגזין טוען שבעקבות הפגישה בין אסד לפאוול, מסרו הסורים לאמריקנים שמות של שני בנקים בדמשק, ואת מספר החשבונות בהם מופקד הכסף העיראקי. אך, לטענתם הכסף מוקפא, ולא יועבר לאמריקנים. הסורים מכחישים כי הכסף אכן נמצא ברשותם.

הדיווח מתפרסם במקביל להחמרה ביחסים בין סוריה לארצות הברית, ודרישת הקונגרס להטיל סנקציות חמורות, להן לא מתנגד הבית הלבן. ארצות הברית מסרה כי היא רואה בדמשק תומכת בטרור וחושדת כי סוריה מעורבת בפעולות אנטי-אמריקניות בעיראק.

ועדת החוץ של בית הנבחרים האמריקני העבירה הצעת חוק לפיה יוטלו סנקציות על סוריה, בשל תמיכתה בטרור. בהצעה תמכו 33 חברים, והתנגדו שניים. בימים הקרובים צפוי החוק לעבור גם במליאת הסנאט ובבית הנבחרים, ולאחר מכן יובא לאישורו הסופי של הנשיא, ג'ורג' בוש.

המשמעות של החלטה להטיל סנקציות על סוריה היא הקפאת נכסים סוריים בארצות הברית, הפסקת הייצוא האמריקני לסוריה, הפסקת ההשקעות במדינה, הגבלת תנועותיהם של דיפלומטים סוריים בארצות הברית, ואיסור על נחיתת מטוסי נוסעים מסוריה. לא מזמן טענה ממשלת סוריה, שסנקציות כאלה ייפגעו יותר מכל בחברות אמריקניות הסוחרות בשטחה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by