בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום: שחרור אסירים מצריים רק תמורת עזאם עזאם 
 
 
חדשות נענע

השר נווה נועד עם הישראלי הכלוא באשמת ריגול לטובת ישראל; משפחתו שוקלת לעתור לבג"צ נגד העסקה; עזאם: אני נרקב בתת-תנאים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל לא תשחרר אסירים מצריים בעסקת חילופי השבויים עם החיזבאללה, כל עוד מצרים לא מסכימה לשחרור עזאם עזאם, האסיר הישראלי הכלוא במצרים, כך אומר היום (שני) שר החוץ, סילבן שלום. שלום אומר ב"גלי צה"ל" כי "כאשר עזאם עזאם נמצא בכלא על לא עוול בכפו ויודעים את זה כולם, לא רק אנחנו. אין ספק שכאשר מדובר בשיחרור גם של אסירים מצרים, הנושא של עזאם חייב להיות על סדר היום".

עזאם עזאם, דרש אתמול לכלול את שחרורו בעסקת השבויים הצפויה. "כיצד ישראל מצליחה לעשות עסקת שבויים עם האויב מספר אחת שלה", אמר עזאם לשר הבריאות, דני נווה, שהגיע לבקרו בכלאו, "בעוד שהיא כושלת במשך שבע שנים לסגור עסקה עם מדינה שנמצאת איתה בשלום? לא ייתכן שישראל תשחרר עצירים מצריים, בעוד שאני נרקב כאן".

על פי הדיווחים בערוץ 2 עזאם סיפר לנווה על התנאים שבהם הוא כלוא: תא של שלושה מטר מרובע "עם דלי מפלסטיק לעשיית צרכים. אני יוצא רק שעה ביום, כל מה שאני רוצה זה אוכל נקי ואפשרות לישון כמו בן אדם". ב"הארץ" דווח כי משפחתו שוקלת לעתור לבג"צ נגד עסקת חילופי השבויים כיוון שהוא אינו נכלל בה.
 

השר נווה לעזאם עזאם: לא תיכלל בחילופי השבויים

 
במהלך הפגישה אתמול, שנמשכה יותר משלוש שעות, הבהיר השר נווה לעזאם כי מדובר הסכם חילופי השבויים הינו הסכם נפרד שכולל רק את החטופים בלבנון.

נווה העביר לאסיר מכתב אישי מראש הממשלה, אריאל שרון, ובו הוא גם מחזק את רוחו וגם מספר לו על המאמץ הגדול שנעשה לשחררו מהכלא. "לצערי הרב לא יכולתי לבשר לו היום בשורה מיידית", סיפר נווה, אולם הבהיר כי הביקור נועד להעביר לו את המסר כי ישראל עושה את מירב המאמצים להביא לשחרורו.

נווה הוסיף כי ביקורו הביא לסיום בידוד בן חמישה חודשים שגזר על עצמו עזאם. "הוא חשב שהבידוד ישנה את מצבו", אמר נוה. "אמרתי לו שהבידוד הכאיב למשפחתו. אני שמח שהוא החליט לשבור את הבידוד, ולחזור לשגרה בה הוא פוגש קודם כל את בני משפחתו". נווה הבטיח כי יפעל דרך המצרים לשיפור תנאי כליאתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by