בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עכו: המפעל התעלם מצו הסגירה ועלה באש 
 
 כוחות גדולים של מכבי אש הגיעו למקום. אילוסטרציה (נענע)   
 
חדשות נענע

שריפה גדולה פרצה היום במפעל "פרוטרום" עקב תקלה במתקן לזיקוק חומצת מי מלח; זו השריפה השניה במפעל בשבוע האחרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שריפה גדולה פרצה הבוקר (שני) במפעל "פרוטרום", מפעל לתעשיות אלקטרוכימיות באזור התעשייה הדרומי של עכו. השריפה פרצה בעקבות תקלה במתקן לזיקוק חומצת מי מלח במפעל. למתקן נגרם נזק כבד.

מפקד מרחב הגליל במשטרה, תת ניצב דבלוצקי, אומר כי נזק כבד נמנע בשל העובדה שהעובדים עוד לא היו במפעל בשעת השריפה. לדבריו, התגובה המהירה של צוותי החילוץ והכיבוי היא שגרמה לטיפול היעיל באירוע.

זו השריפה השניה שפורצת במפעל בשבוע האחרון, ובעקבות השריפה הקודמת הוציא המשרד לאיכות הסביבה צו מנהלי לסגירת המפעל עקב ליקויי בטיחות. המפעל התעלם מהצו והמשיך בפעילות, והיום פרצה שריפה אחרת, הפעם במתקן אחר במפעל.

לפני כחודש נרשם זיהום אוויר חריג באיזור מפרץ חיפה, עקב פליטה מוגברת של גזים וחלקיקים מבתי הזיקוק וממפעל "אולפינים". הסיבה לפליטת הזיהום המוגברת, היתה הפסקת חשמל כללית קצרה שפגעה במערכות ייצור הקיטור. עוד נמסר כי פליטת הגז מהארובות היתה צעד בטיחותי. בחברת החשמל אמרו בתגובה, כי עובד בבתי הזיקוק גרם להפסקת החשמל משום שהתקרב יתר על המידה לקו מתח.

בעקבות התקלה בבתי הזיקוק נפתחה ועדת חקירה, שהמליצה לפתוח בחקירה פלילית נגד מנכ"ל בתי הזיקוק, ישר בן מרדכי, ומנכ"ל כרמל אוליפינים, צ'רלי שפר. כמו כן המליצה הוועדה על הקמת מערכת גיבוי יעילה למערכת החשמל ולמערכת אפסקת הקיטור ללפידים בבתי הזיקו ובמפעל. על המפעלים גם למנות יחידה סביבתית לניטור במקרה של ארועי זיהום אוויר וחומרים מסוכנים, אשר תדווח על המתרחש למשרד לאיכות הסביבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by