בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
בית המשפט הכריע: יורם קניוק יירשם כחסר דת 

בית המשפט הכריע: יורם קניוק יירשם כחסר דת

 
בארץ |
 

הסופר עתר לבית המשפט כדי להשוות את מעמדו במרשם האוכלוסין לזה של נכדו. "התובע מעולם לא הגדיר עצמו כיהודי דתי, ונקעה נפשו מהיהדות בצורתה הנוכחית", כתב השופט וקיבל את העתירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע בערב ראש השנה כי הסופר יורם קניוק יוכל לשנות את הרישום שלו במרשם האוכלוסין מיהודי לחסר דת. קניוק, הנשוי לנוצריה, הגיש את הבקשה לפני חמישה חודשים, במחאה על כך שהמרשם סיווג את נכדו בן השנה כנוצרי.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 
יורם קניוק. השופט הכריע לטובתו
 יורם קניוק. השופט הכריע לטובתו 
 צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 

תחילה פנה קניוק למרשם האוכלוסין, ושם הסכימו לשנות את רישומו של הנכד לחסר דת. הסופר ביקש לשנות גם את הרישום שלו, אך במרשם האוכלוסין אמרו לו כי עליו להביא אישור מבית המשפט כדי לבצע את השינוי.

 

"התובע מעולם לא הגדיר עצמו כיהודי דתי, ולא הקפיד על שמירת מצוות מימיו. עקב נישואיו של המבקש עם בת העדה הנוצרית, הוגדר נכדו כ'חסר דת'. כאקט הזדהות, מתוך כך שלטענתו נקעה נפשו מהיהדות בצורתה הנוכחית ומפאת חוסר רצונו להמיר דתו לדת שונה, ביקש לשנות את הרישום במרשם האוכלוסין מיהודי לחסר דת", הסביר בפסק הדין השופט גדעון גינת.

 

"החוק אינו מתייחס למקרה בו אין סמכות לרשות שלטונית כלשהי להנפיק תעודה ציבורית בכל הנוגע לסעיף הדת במרשם, כאשר ברצון הפרט לשנות את סעיף דתו מדת פעילה ל'חסר דת'", תיאר השופט את המצב הקיים, והבהיר כי הרשם עשה את תפקידו נאמנה.

 
 

"לפנינו דרישה לחופש מדת כהגדרה עצמית לצורך המרשם. החופש מדת הינו חופש הנגזר מכבוד האדם, המוגן בחוק היסוד כמו האדם וחירותו... לטעמי, לאחר חקיקת חוקי היסוד, ובמיוחד חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, אין זה מן הראוי להטיל נטלי הוכחה על המבקש להגדיר עצמו כ'חסר דת', כאשר הסוגיה הנדונה הינה סוגיית הגדרה עצמית מכוח הזכות לכבוד", קבע השופט.

 

"בהסתמך על השיקולים דלעיל, אני מקבל את התביעה. ניתן בזאת פסק דין המצהיר כי התובע הינו חסר דת".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by