בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת החירום הפלסטינית מכונסת לראשונה 
 
 יפרוש בתום כהונת ממשלת החירום. אבו עלא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ערפאת מינה חבר הוועדה המרכזית של הפתח, חיכאם בלאווי, למ"מ שר הפנים בממשלתו של אבו עלא; אבו עלא צפוי לפרוש בעוד כ-3 שבועות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות שעדיין לא נפתר המשבר בין יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לבין ראש הממשלה, אבו-עלא, התכנסה ברמאללה בצהריים (שני), זו הפעם הראשונה, ממשלת החירום הפלסטינית.

הממשלה, ובה חברים שבעה שרים, לא כולל שר הפנים, צפויה לדון בחלוקת תיקים לשרים והיערכות לבחירות למועצה המחוקקת הפלסטינית. ערפאת מינה היום את חבר הוועדה המרכזית של הפתח, חיכאם בלאווי, לממלא מקום שר הפנים בממשלת אבו-עלא.

ערפאת הותיר בידיו את האחריות על ענייני הביטחון, ואבו עלא לא יוסמך לנהל מו"מ עם ישראל על נושאים מהותיים. לפיכך, בחודש הקרוב לא תהיה ככל הנראה כל התקדמות מדינית.

ממשלת החירום הוקמה בעקבות צו של ערפאת, והיא תכהן בתפקידה עד סוף החודש. אתמול הודיע אבו-עלא לערפאת ולמועצת הפתח כי אינו מתכוון להמשיך לכהן כראש ממשלה אחרי תחילת כהונת הממשלה הפלסטינית החדשה. בסוף החודש אמור ערפאת לפרסם צו להארכת כהונת אבו עלא, אולם ככל הנראה הצו יהיה על מינוי ראש ממשלה חדש.

בימים הקרובים תגיע לרמאללה משלחת מצרית, בראשות ראש המודיעין, הקולונל עומר סולימאן, והיא תפעל לחיזוק ממשלת החירום ולהרחבתה, במטרה למנוע את התפטרות אבו-עלא. נעשים גם מאמצים אירופאים, בתיאום עם המצרים ועם גורמים בינלאומיים נוספים, לנסות וליישב את המחלוקת בין אבו עלא לערפאת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by