בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקדים משפטי: תנאי שימוש באתרים אינם מחייבים 

תקדים משפטי: תנאי שימוש באתרים אינם מחייבים

 
 
חדשות  נענע

בית המשפט האמריקני קבע כי אם תנאי השימוש באתרים אינם מופיעים בצורה בולטת מספיק ואינם דורשים את אישורו של המשתמש - הם עלולים לא להיות תקפים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט של מחוז המרכז בקליפורניה, ארה"ב, קבע כי תנאי השימוש באתר עלולים להיות לא תקפים מבחינה משפטית, אם אינם בולטים מספיק ואינם דורשים את אישורו של המשתמש. בית המשפט דן בטענת חברת הכרטיסים TicketMaster כי האתר Tickets.com הפר את תנאי השימוש באתר Ticketmaster, לפיהם אסור להפנות (להוסיף לינק מאתר אחר) לחלקים ספציפיים באתר, אלא רק לעמודו הראשי.

 

לטענת TicketMaster, בעלי האתר Tickets.com הפרו הסכם זה ותנאים אלו, ועל כן חייבים בדין. בתגובה טענו אנשי Tickets.com כי התנאים אינם מחייבים אותם, וזאת משום שתנאי השימוש הוצגו בצורה לא ברורה - בכדי לראות אותם צריך לגלול את חלון הדפדפן כלפי מטה, אין צורך באישור התנאים, וניתן לגלוש ולהשתמש באתר ללא כל עיון ממשי בתנאים.

בית המשפט קיבל את טענת Tickets.com כי הצבת התנאים באופן זה אינה יוצרת הסכם מחייב בינה לבין Ticketmaster ולפיכך לא ניתן לתבוע אותה בטענה של הפרת חוזה. Ticketmaster ניסתה לתמוך את טענותיה בפסיקה שאישרה את תוקפם של הסכמי "עטיפת צלופן" בתחום התוכנה (רשיונות שימוש, שפתיחת מעטפת הצלופן של התקליטור המחזיק את התוכנה מעידה על הסכמה להם). בית המשפט לא השתכנע מן ההשוואה.

יש לציין כי בעקבות הפסיקה שינתה TicketMaster את אופן הופעתם של תנאי השימוש באתר, וכעת הם ברורים ומודגשים בהרבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by