בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות צבאיים: סוריה לא החלה בגיוס מילואים 
 
 ``ההפצצה מבטאת חולשה של ישראל``. אסד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המקורות שוללים את דיווח ה'ניו יורק טיימס' לפיו עקב המתיחות עם ישראל גויסו כ-300 אלף חיילים; לפי הערכות תימנע סוריה מפתיחה במהלך צבאי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות בטחוניים שוללים הלילה (שלישי) את הדיווחים כי בעקבות המתיחות עם ישראל החלה סוריה בגיוס מילואים. גורמים צבאיים מסרו לחדשות נענע כי הדיווחים אינן נכונים.

ה`ניו יורק טיימס` מדווח כי חייתם קילאווי, דיפלומט וקצין לשעבר בחיל האוויר הסורי, אמר כי גויסו כ-300 אלף חיילים מתוך כמיליון וחצי חיילי המילואים שיכולה סוריה לגייס. עם זאת, מדמשק לא נמסרה הודעה רשמית על הגיוס.

למרות הדיווחים על הגיוס, הערכות גורסות כי לאור יחסי הכוחות בין ישראל לסוריה והנוכחות האמריקנית בעיראק, תימנע סוריה מפתיחה במהלך צבאי נגד ישראל. לפי ההערכות, ייתכן שהדיווח משקף נסיון סורי להגיב לפעולות ישראל במישור ההצהרתי בלבד. לפני שבוע תקפו הפציצה ישראל בשטח סוריה מחנה אימונים של ארגוני הטרור הפלסטינים.

בתוך כך קרא אמש האו``ם לישראל להפסיק את הטיסות מעל שטח לבנון. בהודעת הארגון נמסר כי אתמול, בשבעה אירועים שונים, חדרו מטוסי חיל האוויר הישראלי לשטח האווירי של לבנון.
 

אסד: ממשלת ישראל - ממשלת מלחמה

 
לפני יומיים אמרה דוברת משרד החוץ הסורי כי "לסוריה יש זכות להגנה עצמית במקרה של תקיפה ישראלית נוספת בשטחה". באותו עניין, אמר לאחרונה נשיא סוריה אסד כי "ישראל מנסה לגרור את סוריה ואת שאר מדינות האזור למלחמה". בראיון לעיתון "אל-חיאת", היוצא לאור בלונדון, תקף אסד את ממשלת ישראל ואמר כי "מדובר בממשלת מלחמה, שהצידוק לקיומה הוא המלחמה". הוא הוסיף כי ההפצצה הישראלית בסוריה מבטאת חולשה של ישראל, שלא מצליחה להתמודד עם המאבק הפלסטיני.

השבוע שעבר אמר השגריר הסורי בספרד, מוחסיין בילאל, כי ,אם ישראל תתקוף את סוריה, פעם פעמיים או שלוש פעמים נוספות, ודאי שנגיב כדי להגן על עצמנו". לדבריו ארצו תשתמש בכל האמצעים על מנת להגיב ``למרות שאנו לוחמים למען השלום ורוצים לחדש את ההסכמות שהושגו בשיחות מדריד, בשנת 1991``. עם זאת, גורם סורי בכיר שלל את דברי השגריר ואמר כי הדברים הם פרשנותו האישית בלבד. לדברי הבכיר, עמדת דמשק הופיעה במכתב שהעביר שר החוץ, פארוק א-שארע, למועצת הביטחון של האו"ם בו דרש את גינויה של ישראל.

גורמי ביטחון בישראל הגיבו לאיומים ואמרו כי הם נועדו "להרשים את העולם הערבי", וכי לא ישראל ולא סוריה מעוניינות לפתוח במלחמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by