בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההסתדרות נערכת לשביתה כללית במשק 
 
 להספיק לזרוק זבל לפני השביתה (לעמ)   
 
חדשות נענע

שלמה שני: על הציבור להערך לצעדים בלתי צפויים; עמיר פרץ וראשי הוועדים הגדולים דנו בהחרפת השביתה; מחר יתחדשו העיצומים במכס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושב ראש ההסתדרות, עמיר פרץ, וראשי הוועדים הגדולים דנו אחר הצהריים (ראשון) בהחרפת השביתה, ובהסתדרות נערכים גם לאפשרות של שביתה כללית במשק במהלך השבועות הקרובים. מטה המאבק יתכנס מחא כדי להחליט בסוגייה. יושב ראש האגף לאיגוד מקצועי, שלמה שני, אמר כי על הציבור להיערך לצעדים בלתי צפויים, "לקנות מיכלי מים ולהכין שקיות לצבירת זבל".
 
בהסתדרות מאיימים לסחוף לשביתה גם את עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים, ואף קוראים לעובדי חברת החשמל והרשויות המקומיות לנקוט בעיצומים לאות הזדהות עם מאבקם.

חמישים אלף עובדי המדינה חידשו הבוקר את העיצומים, בהם החלו לפני חג הסוכות. 32 משרדי הממשלה ויחידות הסמך לא יקבלו קהל, לא יענו לפניות טלפוניות ולא יטפלו בדואר. בין השובתים עובדי שירות התעסוקה, המוסד לביטוח לאומי, משרדי הרישוי, ובתי המשפט.

עובדי המכס הפסיקו הערב את העיצומים והם צפויים לחדש אותם מחר בבוקר. כך מסר יו"ר הוועד הארצי של עובדי המכס והמע"מ. תורים ארוכים ומשתרכים השתרעו היום בנמל התעופה בן גוריון. עובדי המכס האטו את עבודתם, ובדקו כל תיק וכל מזוודה. העומס התגבר בצהריים, עם נחיתתן של טיסות רבות. במשרד התחבורה בוחנים את האפשרות להתיר לנוסעים הנוחתים בארץ להתחמק מבדיקות המכס, כפי שעשו לפני שהופסקה השביתה לטובת פגרת החג.
 

"אחת השביתות המיותרות שראיתי"

נציב שירות המדינה ,שמואל הולנדר, הביע זעם על השביתה, אותה כינה "אחת השביתות המיותרות והבלתי מובנות ביותר שראיתי". לטענתו, הדיונים עם יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, בנוגע לזכויותיהם של העובדים במשרדים שיעברו שינויים הופסקו, משום שפרץ החליט לנסוע לחופשה בחו"ל.

הנציב הודיע, כי ינכה משכרם של העובדים אשר יעבדו באופן חלקי. "עובד לא יכול להחליט מה הוא רצה לעשות ומה אינו רוצה לעשות", אמר והצהיר שהוא מכבד את זכות השביתה, אבל זכותו לא לשלם למי שלא עובד.

במשרד האוצר טוענים כי עקב השינויים הצפויים במשרדי המשלה יפוטרו 613 עובדים בלבד. האוצר הציע להסתדרות להקפיא למשך תקופה של ארבעה עד שישה שבועות את ביצוע השינויים, ובמהלכם לנהל משא ומתן לחתימה על הסכם עבודה קיבוצי, שיבטיח את זכויות העובדים. יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, עופר עייני, הציע להאריך את תקופת ההקפאה לחצי שנה, אולם הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, יובל רכלבסקי, דחה את ההצעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by