בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוליביה: 12 הרוגים ביום נוסף של הפגנות אלימות 
 
 יום שני למהומות האלימות בלה פס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מניין ההרוגים עלה ל-28; התושבים בלה-פס הבירה מוחים על כוונת הנשיא לייצא גז טבעי לארה"ב ולמקסיקו; תיירים הוזהרו שלא לבקר במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
12 בני אדם מצאו את מותם ביום נוסף של מהומות אלימות בלה-פס בירת בוליביה, ובכך עלה מניין הקורבנות בהפגנות המחאה נגד הנשיא, ל-28. אלפי תושבים יצאו לרחובות אתמול (שני), ביום השני למחאה הגוברת נגד כוונת הנשיא, גונזלו סנצ'ז דה לוזדה, לייצא גז טבעי לארצות הברית ולמקסיקו.

המהומות לא שכחו גם לאחר שהנשיא הודיע כי יקפיא את תוכניותיו השנויות במחלוקת, וגוברות הקריאות להתפטרותו. ארצות הברית קוראת להרגיע את הרוחות ומזהירה מפני הדחתו של הנשיא דה-לוזדה, באורח לא דמוקרטי.

הממשלה הודיעה כי ההכנסות מייצוא הגז יכניסו 1.5 מיליארד דולר בשנה, למדינה הענייה ביותר בדרום אמריקה. אולם מנהיגי איגודי העובדים והמיעוט האינדיאני העני, שמוביל מחאות תכופות נגד ניסיונות הממשלה להפריט את התעשיות הממשלתיות, טוענים כי הרווח הכלכלי לא יגיע אליהם.

אתמול פתחו עובדי התחבורה הציבורית בשביתה וחנויות ובנקים בבירה היו סגורים. אפילו סגנו של הנשיא, קרלוס מסה, הצטרף למבקריו וקרא לו לשנות את מדיניותו. עם זאת לא הודיע מסה על כוונתו להתפטר מתפקידו. מי שכן פרש מתפקידו הוא שר הפיתוח, שהסביר את צעדו ב"מחלוקות בלתי ניתנות לגישור עם הנשיא".
 

בריטניה וישראל מזהירות אזרחיהן מפני נסיעה לבוליביה

 
בעקבות האירועים האלימים בלה-פס קראה ממשלת בריטניה לאזרחיה להמנע מנסיעה לבוליביה.

גם משרד החוץ הישראלי פירסם אמש הודעה, בה ביקש ממטיילים ישראלים ''לשקול היטב'' את צעדיהם לפני שהם נוסעים לבוליביה.

לישראלים שנמצאים כבר במדינה הומלץ שלא לצאת מבתי המלון ולשמור על קשר עם שגרירות ישראל. אולם לדברי מטיילת ישראלית ששוהה בלה פס, איש לא מונע מהמטיילים לצאת מהמלונות, אך הם מעדיפים לנהוג כך.

המטיילת יעל אמויאל שוחחה הבוקר עם גלי צה"ל והצהירה כי היא וחבריה אינם מודאגים. אמויאל סיפרה כי "רוב הבלאגן היה בעיקר בבוקר. יש המון זועם שמסתובב ברחובות אבל בלי שום מטרה לפגוע בנו או משהו כזה. אנחנו לא מבוצרים פה חלילה ואף אחד לא מונע מאיתנו לצאת. אנחנו יכולים לצאת, פשוט מעדיפים שלא. אין מה להיכנס לפאניקה".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by