בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קושי למצוא מושבעים למשפטו של 'הצלף מוושינגטון' 
 
 הטיל חרדה על תושבי שלוש מדינות. מוחמד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ג'ון אלן מוחמד, שיצא עם בנו למסע רציחות לפני שנה, מואשם בסעיפי רצח ורצח המוני; ב-13 מקרי ירי נרצחו 10 בני אדם באזור הבירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בווירג'יניה ביץ' ייפתח היום (שלישי) משפטו של ג'ון אלן מוחמד, שזכה לכינוי "הצלף" (סנייפר) בעקבות מסע רציחות מטורף, שהחריד את שלוותם של תושבי אזור וושינגטון והמדינות וירג'יניה ומרילנד והביא למותם של עשרה בני אדם.

משפטו של מוחמד, בן 42, צפוי להמשך שישה שבועות. הוא מתקיים בבית משפט בעיר המרוחקת כ-320 קילומטרים מוושינגטון, לאחר שפרקליטי ההגנה טענו שכל אזרח צפון וירג'יניה עשוי לראות עצמו קורבן של הצלף, מאחר שמסע הרציחות גרם להם פחד גדול.

מומחי משפט מעריכים שיהיה קשה לבחור חבר מושבעים מתוך קהילה, שאנשיה חשו פגיעים לנוכח מסע הרציחות המתמשך. גם הכיסוי התקשורתי לו זכתה הפרשה, מקשה על מציאת מושבעים שאינם מוטים לצד זה או אחר. פרקליטיו של מוחמד הביעו חשש שההדלפות מהמשטרה כבר הסבו נזק לסיכוי שיזכה למשפט הוגן.

כ-120 מועמדים פוטנציאלים יובאו היום לבית המשפט ויתבקשו למלא שאלון ממושך. בין היתר יישאלו המועמדים לדעתם בנושאים רגישים כמו: עמדתם בנוגע לעונש מוות, המידע שיש להם על הפרשה והאם הם, או מישהו מבני משפחתם, חשו מפוחדים בעקבות מעשיו של הצלף.

 
 
כתב האישום מייחס למוחמד עבירת רצח ואישום נוסף של רצח המוני במשך שלוש שנים.

גם בנו של מוחמד, לי בויד מאלוו, בן ה-18, נאשם בפרשה. הוא ואביו הואשמו ב-13 מעשי ירי, בהם 10 מקרי רצח, במשך מסעם שנמשך שלושה שבועות באוקטובר 2002.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by