בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יוון: נדחתה בקשת רוסיה להסגרת גוסינסקי 
 
 ניצל מהסגרה. גוסינסקי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נעצר לפני כחודשיים והמתין באתונה להחלטה; רוסיה טוענת כי גוסינסקי העלים 250 מיליון דולר; גוסינסקי טוען לרדיפה פוליטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

1

בית המשפט לערעורים באתונה דחה היום (שלישי) את בקשת הסגרתו לרוסיה של המיליונר הישראלי-רוסי ולדימיר גוסינסקי, כך דיווחה סוכנות רויטרס. ההחלטה היום התקבלה לאחר שלפני כשבועיים דחה בית המשפט את פסיקתו בעניין בכדי לקבל מידע נוסף מהשלטונות הרוסיים.

גוסינסקי נעצר באתונה לפני כחודשיים בעת שהיה בדרכו לישראל. בתחילה היה עצור בידי משטרת אתונה, אולם מאוחר יותר שוחרר בערבות של כמאה אלף דולר. בתנאי השחרור נקבע כי על גוסינסקי להישאר בגבולות יוון, עד אשר תידון בקשת ממשלת רוסיה להסגירו.

גוסינסקי, שהיה הבעלים של חברת התקשורת מדיה-מוסט ותחנת הטלוויזיה העצמאית NTV, הורשע בעבירות מרמה בסך 250 מיליון דולר. הוא אחד מאילי ההון שהתחזקו מאוד אחרי נפילתו של השלטון הסובייטי ברוסיה, אולם לפני שלוש שנים כשהממשל החל להיאבק באילי ההון במדינה, עזב גוסינסקי את רוסיה.

גוסינסקי נעצר לראשונה, לבקשת רוסיה, בדצמבר 2001 בביתו שבספרד, אולם ספרד סירבה להסגירו לרוסיה בטענה שההאשמות נגדו לא נחשבות לפשע על פי החוק הספרדי. התובע הרוסי הגיש בקשה מחודשת בטענה שהלבין כספים, אך עם שחרורו ממעצר בספרד נסע גוסינסקי לישראל, כדי לחמוק ממעצר נוסף. לפני שנתיים אמר המזכיר הכללי של האינטרפול כי התביעה נגד גוסינסקי מבוססת על מניעים פוליטיים, וכי האינטרפול מנוע מלהתערב בה.

גוסינסקי, בעל האזרחות הישראלית, מחזיק מניות במעריב ובקבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב. על מעצרו אמר גוסינסקי, כי מדובר ברדיפה על רקע פוליטי שנובעת מכך שכלי התקשורת בבעלותו תקפו את נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by