בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: גיוס מילואים מצומצם לתקופה מוגבלת 
 
 מתגברים כוחות. חיילים בטול כרם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לצורך תגבור הכוחות בשטחים יגויסו כ-5 גדודים בצווים חריגים; צה"ל הקים פלוגות זמניות ללחימה בשטחים, מחיילי ישיבות הסדר העומדים להשתחרר בקרוב; הוגדל מספר החיילות במחסומים ונוספו כלבי גישוש; יוזמה של שר הביטחון: למנוע כניסת ערבים ישראלים, החשודים במעורבות בטרור, לשטחי הגדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל יגייס בימים הקרובים כחמישה גדודי חי"ר במילואים. זאת, על פי הערכות מצב ובהתאם להחלטת הדרג המדיני מהשבוע שעבר. לאחר החג, ב-19 באוקטובר, יגוייסו המילואים בצווים חריגים לתקופה של שלושה שבועות. בשלב הבא יתכן גיוס מוגבל נוסף.

לפני כשבוע החליטו ראשי המטכ"ל לגייס מספר מצומצם של אנשי מילואים, במטרה להחליף את החיילים הסדירים באזור קו התפר, במסגרת תגבור הכוחות באזורי יהודה, שומרון ועזה. הכוחות הסדירים הפסיקו את אימוניהם בתחילת השבוע, כדי להתפרש בשטחים בעקבות ריבוי ההתרעות על פיגועים.

לאחרונה מצא צה"ל פתרון נוסף למצוקת כוח האדם והקים פלוגות זמניות ללחימה בשטחים, אשר מורכבות מחיילי ישיבות הסדר שעומדים להשתחרר מהשירות עוד כחודש.

צה"ל החליט לאחרונה למנוע ככל האפשר את כניסתם של פלסטינים לישראל, להטיל סגר מוחלט בשטחים בתקופת החגים, להדק את הכתרים על הערים ביהודה ושומרון, להדק את הפיקוח במעברים ובמחסומים וכן לבתר את רפיח וחאן יונס, כחלק מביתור רצועת עזה.

שר הביטחון, שאול מופז, אמר בישיבת הממשלה השבוע כי על צה"ל להשקיע יותר תשומת לב למעברי הגבול, "דבר שמצריך עוד חיילים, במיוחד בגלל שבצה"ל צמצמו בשנה האחרונה כעשרה גדודים, חלקם בקו התפר". בנוסף מעוניין מופז להפוך את המחסומים בגדה למעברי קבע מסודרים. בימים האחרונים הוגדל מספר החיילות המוצבות במחסומים והוספו כלבי גישוש.
 

יוזמה: לאסור כניסת ערבים-ישראלים החשודים בטרור לגדה

 
מופז הציע להקדיש יותר תשומת לב למעברי הגבול גם במטרה להגביר את אכיפת הצו האוסר על ישראלים, בהם ערבים בעלי אזרחות ישראלית, להיכנס לשטחי A. בנוסף, שוקלים במערכת הביטחון להרחיב את הצו האוסר על ישראלים להיכנס גם לשטחי B.

שר הביטחון גם הורה לפרקליטות הצבאית לבחון אם ישנה אפשרות משפטית למנוע את כניסתם של ערבים ישראלים, החשודים במעורבות בטרור, לשטחי הגדה. מופז יזם את הצעד לאחר שהוצג לו תחקיר שנערך לאחר הפיגוע הקשה במסעדת 'מקסים'. מהתחקיר עולה כי ערבים ישראלים היו מעורבים בפיגוע אליו הגיעה המחבלת במכונית עם לוחיות זיהוי צהובות. זאת, בנוסף למגמת העלייה הכללית במספרם הערבים הישראלים המעורבים בפיגועי טרור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by