בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: הסכם ז'נבה גובש בבריטניה בחסות בלייר 
 
 לקח חסות על גיבוש ההסכם. בלייר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הוסכם כי לפלסטינים תוענק הריבונות בהר הבית וב-3 מרובעי העיר העתיקה; שגריר ישראל בשווייץ זומן לדון בטקס חתימת ההסכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתון "אל קודס" היוצא לאור במזרח ירושלים מדווח היום (רביעי), כי מרבית ההסכמות הכלולות ב"הסכם ז'נבה" הושגו בפגישה שנערכה בבריטניה, לפני כחצי שנה, בחסות ראש הממשלה, טוני בלייר. על פי הדיווח, נועדו יוסי ביילין ואמנון ליפקין שחק עם יאסר עבד רבו, הישאם עבד אל ראזק ואחרים, בתיווכו של הלורד מייקל לוי, שליחו של בלייר.

חלק ניכר מ"הסכם ז'נבה" עוסק בהר הבית ובחלוקת ירושלים לריבונות ישראלית ופלסטינית, כך עולה מהפרסום בנושא הבוקר (רביעי) בעיתון "הארץ". בפרק העוסק בהר הבית מוצע להעניק לפלסטינים את הריבונות בהר הבית ובעיר העתיקה בירושלים, מלבד הרובע היהודי שישאר בריבונות ישראלית.

סידורי מעבר מיוחדים יאפשרו רצף בין השכונות היהודיות, אולם המעבר בין שטחי ריבונות שונים יצריך ויזה. מתחמי התפילה יהיו פתוחים למבקרים, ללא הגבלה או אפליה. הפלסטינים יחזיקו בשער שכם, שער האריות ובשער החדש. הישראלים יחזיקו בשער האשפתות ובשער ציון. שער יפו יהיה בפיקוח משותף.

בין רבעי העיר העתיקה לא יהיה גבול פיסי. עם זאת, בין מזרח העיר למערבה יפריד מכשול, עד לבחינה מחודשת של מצב הביטחון בעיר. השמירה על החוק והסדר בעיר העתיקה תופקד בידי מנגנון שיורכב משוטרים ישראלים ופלסטינים ומנציגים בינלאומיים.

בנושא הפליטים, הבסיס לחישוב מספר הפליטים שייקלטו בישראל יהיה הממוצע שיסכימו לקלוט מדינות בעולם. השותפים הפלסטינים חזרו על מחויבותם להסכם, שכולל ויתור על זכות השיבה. נציגי הרשות לדיונים מעריכים כי מספר הפליטים שיבקשו לשוב לישראל לא יעלה על 20 אלף. אישים מהפתח המעורבים בגיבוש ההסכם, פתחו אתמול במסע הסברה במחנות הפליטים בשטחים, במאמץ לגבש תמיכה ביוזמה.
 

שגריר ישראל בשווייץ זומן למשרד החוץ המקומי

 
משרד החוץ השווייצרי זימן את שגריר ישראל בארצו, אביב שיראון, כדי לדון איתו ב"הסכם ז'נבה".

טקס החתימה על ההסכם צפוי להערך בשווייץ ב-4 בנובמבר. בתוך כך, בישראל הביעו היום מורת רוח ממעורבות שווייץ באירוח הטקס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by