בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצד"לניקים רוצים להיכלל בעסקת השבויים 
 
 רוצים לעבור את הגבול בחזרה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

2,400 אנשי צד"ל פנו לשרון וביקשו ממנו לחזור ללבנון; לדבריהם, הם אינם מסוגלים למצוא עבודה ואינם חיים בכבוד; שרון הבטיח לבדוק הבקשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
2,400 אנשי צד"ל ומשפחותיהם מבקשים להיכלל בעסקת השבויים, כדי שיזכו בהזדמנות לחזור ללבנון, כך אמר אתמול (שלישי) נציגם לראש הממשלה, אריאל שרון, שהיה בכנס פוליטי בקרית שמונה.

סולימאן נחלה, נציגם של 107 המשפחות שמתגוררות בקרית שמונה, דורש ערבויות בינלאומיות שינתנו להם עם שובם ללבנון. לדבריו, משפחות צד"ל חיות בעוני ומעדיפות לחזור לארץ מוצאן. נחלה אומר ל-YNET כי "רובנו לא יכולים לשלם את שכר הדירה. החורף מתקרב ואנחנו עוד לא יודעים איך נחיה בלי חשמל, בלי אוכל ובלי עבודה".

הצד"לניקים מאמינים כי דווקא שרון, שהיה בלבנון עוד ב-82, בימי מלחמת לבנון, יסייע אישית ללוחמים. לדברי אחד הלוחמים, "בשנת 82' הוא היה מגיע לכפר שלנו במכונית שלו, לוקח רכב של חבר מהכפר וממשיך לביירות. רק הוא מסוגל לעזור לנו". דוברם של אנשי צד"ל, שמעון פרץ, אומר כי אנשי צד"ל מקווים שההד התקשורתי יסייע להם לקבל את המגיע להם, לאחר שסייעו לישראל במשך שנים ארוכות.

שרון התייחס בדברים שנשא בכנוס לפניית אנשי צד"ל, והבטיח להם לבחון באופן אישי מה ניתן לעשות כדי להקהל את מצבם.

לפני כחודש שבו 49 אזרחים לבנונים שברחו לישראל כאשר נסוג צה"ל מרצועת הביטחון לארצם. שני רכבים של האו"ם הסיעו את השבים לאורך הגבול עד לעיר הלבנונית נקורה, שם עצר צבא לבנון שמונה מהשבים בחשד כי שירתו בצד"ל. יתר 41 הלבנונים, כולם נשים וילדים, הורשו לחזור לכפריהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by